Memur ve Emekli Zammında Cumhurbaşkanı Erdoğan Devreye Girdi

Memur ve emeklilere yapılacak olan zammın görüşüldüğü toplu sözleşmeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan el attı.

Memur ve Emekli Zammında Cumhurbaşkanı Erdoğan Devreye Girdi

Hükümet ile memurlar arasında zamma ilişkin toplu sözleşme görüşmeleri gerçekleştiriliyor. Gerçekleştirilen görüşmelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan el attı. Konu ile ilgili olarak Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün bir görüşme yaptığı öğrenildi.
İstanbul'da basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. Takvim'in haberine göre görüşmenin öncesi ve sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı.

"BİZE RAKAM VERİLMELİDİR DEDİM"

Memur Sen, ücretlerle ilgili son teklif öncesinde dün 26. İl Başkanları Toplantısını Ankara'da yaptı. Bu toplantıda Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bir konuşma yaptı. Ali Yalçın konuşmasında Bize rakam verilmelidir dedim. Sayın Başbakan bizim görüşmelerimiz bittiğinde büyük olasılıkla Türkiye'de olmayacağı için son defa da olsa Kamu İşveren tarafı temsilcileri ile görüşmesini istedim"  ifadelerine yer verdi. Ali Yalçın'ın açıklamaları şöyle oldu;

"Bize verilecek artışlar, yurtdışına tatile değil, yabancı şirketlerin kasasına değil, bakkala, manava kalırsa eğer kasaba memurların eşinin çocuğunun huzuruna ve mutluluğuna akacak"

"TOPLU SÖZLEŞME MASASI BELİRLESİN

"Hedef enflasyon oranına bakıp düşük zam verip, daha sonra yüksek enflasyon çıktığında artış yapılmasın. Enflasyon değil, toplu sözleşme masası belirlesin istiyoruz."

HAKEM KURULU KARAR VERECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün sürpriz bir kararla Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı kabul etti. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği toplu sözleşme sürecinde dikkatleri İstanbul'daki görüşmeye çevirdi. Sendika çevrelerinde; Ali Yalçın'ın yaptığı "Memurun emeğinin hakkını enflasyon rakamları değil, milletin adamı belirlesin" şeklindeki çağrının dün İstanbul'da gerçekleşen kabulde etkili olduğu konuşuldu. Kamu çalışanlarının ücret artışlarının belirleneceği toplu görüşmelerde bugün son gün. Anlaşma sağlanamazsa Hakem Kurulu karar verecek.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE