20 Ekim 2018 Cumartesi 11:27
Memurların Fazla Çalışma Ücretleri Netleşti!

2019 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kapsamında alınan bilgiler neticesinde 2019 yılı içerisinde memurlara ödenecek olan saat başı fazla mesai ücreti yüzde 8,1 oranında artacak.

Ayrıca 1 lira 97 kurul olan saat başı fazla çalışma ücreti 1 Ocak 2019'dan itibaren 2 lira 13 kuruş olarak yansıyacak.

Bakanlıklar bünyesinde yer alan özel kalem müdürlüklerinde görevli personellere ve makam şoförlerine ayda 90 saati ve ayrıca genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görev alan şoförlere de 2019 yılında 60 saati geçmemek kaydı ile 2,08 Lira yerine 2, 25 lira fazla mesai ücreti ödemesi gerçekleştirilecek.

Diğer yandan her makam için aylık toplam 450 saati aşmamak kayı dile (bakanlıklar) genel müdür ve daha üst birimde yer alan yöneticileri, strateji geliştirme başkanı ile beraber valilerin yanı sıra general ve amiral rütbesini haiz olmakla beraber; Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla çalışan personeller de 90 saati aşmamak üzere makam onayı alınarak saat başına 2, 25 lira çalışma ücreti ödemesi yapılacak.

KYK'ya bağlı yurtlarla üniversitelere bağlı olan yurtlarda görevli olan personellerin 90 saati aşmamak kaydı ile yeni yılda 2, 13 Türk Lirası ek çalışma ücreti ödemesi gerçekleştirilecek.

Anadolu üniversitesi dışında diğer YÖK kurumları kadrolarında görevli olan akademik danışmanlık ve yüz yüze eğitim hizmetlerinin yürütülmesine yardımcı olmak üzere normal çalışma saatleri dışında görevlendirilen ve fiilen görev yapan personellere ise ay içerisinde 60 saati aşmamak kaydı ile saat başına 3, 68 lira ödeme yapılacak.

Kandilli rasathanesi ve Deprem araştırma enstitüsünde görevli olanlara (110 kişi aşmamak kaydıyla) ayda 60 saati aşmamak üzere saat başına 2, 12 lira ödeme yapılacak.

Meslek yüksekokulları ile ilişkilendirilen ve teknik ortaöğretim kurumlarında görevli olan MEB idari personeline yasal çalışma saatinin bitiminden fiilen yaptıkları fazla mesai için ay içerisinde 100 saati aşmamak üzere saat başına ödeme 3, 68 olarak uygulanacak...

Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yanı sıra; Genelkurmay Başkanı, bakanlar, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, TBMM Genel Sekreteri, orgeneraller, oramiraller, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Sayıştay başkanları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Diyanet İşleri ve Yükseköğretim Kurulu başkanlarının yurt içi gündeliği ise 61,50 lira olarak ödenecek.

Diğer yandan en alt kademede yer alan memurlara ödenen 38, 75 liralık gündelikte herhangi bir değişiklik yapılmadı.

2019 Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi içerisinde yer alan detaylar kapsamında kamu görevlilerinin yeni yıldaki yurt içi gündelikleri ise böyle olacak;

67,40 Anayasa Mahkemesi Başkanı, Genelkurmay Başkanı, bakanlar, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri, orgeneraller, oramiraller, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Sayıştay başkanları, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Diyanet İşleri ve Yükseköğretim Kurulu başkanları 61,50 TL.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 20.10.2018 12:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehrbwbs 2018-10-20 11:38:30

Tamamdır hayalimdeki arabayı alabilirim şimdi koskoca 15 kuruş zam yapılmıs kesin alırım