Meral Akşener FOX Haber'de konuştu! Akşener'den çok çarpıcı ekonomi yorumu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün FOX TV Haber'e konuk oldu! FOX TV haber sunucusu İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Akşener'den çok çarpıcı ekonomi yorumu geldi. Hükümeti dolar kuru üzerinden eleştiren Akşener, İstanbul'da yenilenen seçimin ekonomi maliyetinin çok ağır olacağını söyledi. Geçen yıl doların 4.24 lira olduğunu hatırlatan Akşener, bugün kü dolar kurunun 6 liranın üzerine çıktığına ve ekonomi krizin büyüklüğüne dikka çekti. İşte Meral Akşener'in FOX haber'de yaptığı o çarpıcı ekonomi yorumları!..

EKONOMİ 10.05.2019, 14:20 10.05.2019, 17:15
Meral Akşener FOX Haber'de konuştu! Akşener'den çok çarpıcı ekonomi yorumu!

Akşener'den çok konuşulacak ekonomi yorumu. Seçim ekonomisi maliyeti hakkında bilgi veren Akşener'den çok çarpıcı ekonomi yorumları geldi.

Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçim sonuçlarının uzatılması ile, YSK eliyle Türkiye ekonomisinin çok ağır bir şekilde yıpratıldığını, YSK kararı ile yenilenen İstanbul seçim maliyetlerinin ise çok daha ağır olacağına vurgu yaptı. 

Akşener seçim tekrarının ekonomiyi olumsuz etkilediğini belirterek şöyle devam etti:

Geçen sene bugün dolar 4.24'tü bugün kaç. (İsmail Küçükkaya: 6.24, 6.20'lerin üzerinde)

Ya iki lira artmış.

(İsmail Küçükkaya: Bununla mı bağlantılı?)

Her şeyle bağlantılı. Çünkü geçen sene 10 Mayıs'ta 4 lira 24 kuruş olan dolar ekonomi uçacak kaçacak diye bir seçim yaptık 24 Haziran'da partili cumhurbaşkanlığı…

Dedi ki tam tersi olacak. Sayın Erdoğan'a da partisine de bu gazi millete de büyük zararı olacak dedik. Uçacaktı kaçacaktı. Bugün gelinen noktada sadece seçimin iptali değil ki. Ekonomiye bakılamıyor.

Yorumlar (0)