Merkez Bankası Kredi Kartlarına Uygulanacak Azami Faiz Oranlarını Açıkladı

Merkez Bankası tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kredi kartlarına uygulanacak azami faiz oranları belirtildi. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde...

EKONOMİ 16.09.2018, 10:39 16.09.2018, 16:05
Merkez Bankası Kredi Kartlarına Uygulanacak Azami Faiz Oranlarını Açıkladı

Merkez Bankasının resmi web adresi üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kredi kartlarına uygulanacak olan faiz oranları belirtildi. Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranının yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranının yüzde 2,75, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranının yüzde 1,80, aylık azami gecikme faiz oranının yüzde 2,30 olarak belirlendiği ifade edildi.

Ayrıca bu oranların 1 Ekim'den itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

MERKEZ BANKASINDAN YAYIMLANAN DUYURU

1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,75, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,80, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,30 olarak belirlenmiştir.

Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)