Merkez Bankası'ndan yeni faiz indirimi!

Merkez Bankası sektörlerin hareketlenmesi için 12 Eylül’de faiz indirimi kararı almış ve faiz oranlarını 325 baz puan indirmişti. Merkez Bankası sektörlerin daha da fazla hareket kazanması için yeni bir faiz indirimi yaptı.

EKONOMİ 23.09.2019, 18:55
Merkez Bankası'ndan yeni faiz indirimi!

Türkiye’de son zamanlarda konut sektöründe yaşanan durağanlığı kırmak için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 25 Temmuz ve 12 Eylül tarihinde faiz indirimi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen faiz indirimi sonrasında başta konut sektörü olmak üzere bir çok sektörde de hareketlenme görüldü.

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPTI

Sektörlerde yaşanan hareketlenme sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yeni bir faiz indirimi yaptığını duyurdu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası  Türk Lirası yükümlülüklere ödenen zorunlu karşılık faizini indirme kararı aldı.

4 EKİM’DEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası (TL) zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 13'ten yüzde 8'e indirecek. Yeni faiz oranı 4 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

MERKEZ BANKASI’NIN ADIMLARI MERAK KONUSU OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınacak olan indirim kararı sonrasında sektörlerin nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu. Bunun yanı sıra vatandaşlar merakla Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından atılacak yeni adımları da merak etmeye başladı.

Yorumlar (0)