Milyonlarca Ev Sahibini İlgilendiriyor! 90 Günlük Kritik Süreç Resmen Başladı!

İstanbul Valiliği tarafından bütün yurt geneli il ve ilçeler kapsamında afet riski en çok olan alanların tespit edilmesi ve bununla beraber Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanacağını ifade etti. Ayrıca söz konusu süreç 3 ay içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına resmen sunulacak.

EKONOMİ 21.02.2019, 17:42 Kerim Solak
Milyonlarca Ev Sahibini İlgilendiriyor! 90 Günlük Kritik Süreç Resmen Başladı!

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kentsel Dönüşüm Vizyonları kapsamına göre belirlenmiş olan hedeflere ulaşması adına yeni bir sürecin başlatıldığı açıklandı.

Yapılan resmi açıklamada ise;

"Buna göre bütün yurtta il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanlar tespit edilerek, Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanacak ve 3 ay içerisinde Bakanlık makamına sunulacak" ifadelerine yer verildi.

Bunun yanı sıra açıklama devamında ise;

"İlimizde afet riski en yüksek alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi'nin sağlıklı bir şekilde ve zamanında hazırlanmasının Valilik olarak takipçisi olacağız.

İstanbulumuzda kentsel dönüşüm hedeflerine ulaşılması ve olası afet riskine karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda hep birlikte gayret göstereceğiz." denildi.

Yorumlar (0)