Milyonlarca İşsiz ve Çalışana Sevindiren Haber !

Milyonlarca İşsiz ve Çalışana Sevindiren Haber !

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalarda bulunarak işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hakkında sevindiren haberi duyurdu. Bakan Selçuk bu ödemelerin 29 Haziran 2020 Pazartesi günü ödeneceğini ifade etti. Bakan Selçuk Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Temmuz yerine 29 Haziran ile 3 Temmuz arasında yapılacağını aktardı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hakkında çok önemli açıklamalarda bulunarak hak sahiplerine sevindiren haberi verdi. Bakan Selçuk açıklamalarında bu ödemelerin 5 Temmuz'da yapıldığını hatırlattı ve daha da erkene çekildiğini vurguladı.  

ÖDEMELER ERKENE ÇEKİLDİ 

Bakan Selçuk'un aktardıklarına göre 5 Temmuz'da olan işsizlik maaşı ödemeleri ile kısa çalışma ödemeleri 29 Haziran 2020 ile 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarında "Covid-19 tedbirleri kapsamında 5 Temmuz'da yapılması gereken Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Ödemeleri, 29 Haziran'dan itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre banka hesaplarına yatıracağız" ifadelerini kullandı.  

T. C. KİMLİĞİN SON HANESİNE GÖRE ÖDEME  

Bunun yanı sıra Bakan Selçuk söz konusu açıklamasında IBAN bilgileri bulunmayanlara ödemelerin PTT üzerinden yapılacağını belirterek T. C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre ödeme günü belirlendiğini vurguladı. 

Bu bağlamda ödeme günleri şöyle olacak: 

"T.C. kimlik numaralarının son hanesi; 0 olanlara 29 Haziran'da, 2 olanlara 30 Haziran'da, 4 olanlara 1 Temmuz'da, 6 olanlara 2 Temmuz'da, 8 olanlara ise 3 Temmuz'da ödemeler yapılacak" 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler