Milyonlarca Kamu Personeline Verilecek Olan Enflasyon Zam Oranı Düştü !

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan verilere göre Kasım ayında enflasyon oranı yüzde 1,44 düştü. Bu kapsamda memurlara verilecek enflasyon zam oranı düştü. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Milyonlarca Kamu Personeline Verilecek Olan Enflasyon Zam Oranı Düştü !

Bilindiği gibi Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan yılın ikinci yarısının ilk dört ayında (Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim) enflasyon yüzde 12,26 olmuştu. Açıklanan rakamlara göre ilk dört ayda memurlar 2019 yılı Ocak ayında, yüzde 4'lük toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 8,76 enflasyon zammı alacaktı.

MEMURLARIN ALACAKLARI ZAM ORANI DÜŞTÜ

Ancak enflasyon rakamlarına göre belirlenecek olan zam Aralık ayında açıklanacak olan verler ile kesinleşecek. Kasım ayı enflasyonu bugün itibariyle yüzde 1,44 düşüş olarak açıklan

Kasım ayı enflasyonu da dahil edildiğinde, yılın ilk beş ayındaki toplam enflasyon 10,64'e düştü. Aralık ayı dahil edilmedeğinde memurların Ocak ayında alacakları toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 7.14'e zam alacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aridostlari.com
aridostlari.com - 7 ay Önce

kim memura ne verdide bunlarda versin