Milyonlarca kişiye karşılıksız 675 lira verilecek! Başvurular başladı

Milyonlarca kişiye karşılıksız 675 lira verilecek! Başvurular başladı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine karşılıksız ayda 75 lira burs verileceği belirtildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak ilkokul , ortaokul e lise öğrencilerine 75 TL burs verileceği belirtildi. Çok sayıda öğrenciye verilecek olan bu ödemenin karşılıksız burs olduğu ifade edildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine sağlanan karşılıksız burs , 9 ay boyunca ödeniyor. Her sene ilk ödemesi Ekim ayında başlayan burs, Haziran ayına kadar devam ediyor.

675 LİRA ÖDEME 

2020 - 2021 eğitim öğretim yılı başladı ve okullarda eğitimlerin başlaması ile birlikte Vakıflar Genel Mdüürlüğü tarafından burs başvuruları alınmaya başlandı. Ekim ayında ödemeleri başlayacak bursta her ay öğrencilere 75 TL 'lik ödeme yapılıyor. Öğrencilere 9 ay boyunca ödeme yapılacak ve toplamda 675 lira ödeme yapılmış olacak. 

KİMLERE BURS VERİLMEYECEK?

Bu burstan aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilerin yararlanabileceği belirtildi:

"Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte olup Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilir."

Burs başvuruları 15 Ekim'e kadar devam edecek ve aşağıdaki link üzerinden başvuru yapılabilecek.

Başvuru için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.