Moody's Türkiye hakkında yeni değerlendirme: "Ekonomik koşullar yıl boyu zorlu olacak"

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'den Türk ekonomisi hakkında yeni bir değerlendirme geldi. Moody's: "Türkiye’deki zayıf veya kötüleşen makroekonomik ortamların tüketici güvenini olumsuz yönde etkilemeye devam edeceği ifade edildi.

Moody's Türkiye hakkında yeni değerlendirme: "Ekonomik koşullar yıl boyu zorlu olacak"

İstanbul seçimleri ve Türk piyasalarının çalkantılı hali, uluslararası finans kuruluş ve yayıncılarının gündeminde kalmaya devam edihyor.

Kredi ve derecelendirme kuruluşu Moody’s gelişmekte olan piyasa ekonomilerine ilişkin bugün yayınladığı raporunda Güney Afrika ve Türkiye’deki zayıf veya kötüleşen makroekonomik ortamların tüketici güvenini olumsuz yönde etkilemeye devam edeceğini ifade etti.

Raporda ayrıca "Türkiye tüketici sektöründeki koşullar, süregelen makroekonomik zayıflık, döviz kurundaki oynaklık, yüksek enflasyon ve politika belirsizliğinin etkisiyle 2019 boyunca ve 2020 yılı başlarında zorlu olmaya devam edebilir" denildi.

Zayıflayan ekonominin belirtileri: yüksek faiz oranları ve krediye erişimdeki zorluklar

Raporda ayrıca, Türkiye’nin zayıflayan ekonomisinin şirket ve altyapı sektörü için zorlu işletme temelleri ortaya koyarak yüksek faiz oranları ve krediye erişimdeki zorlukları yansıttığı belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 16:11
YORUM EKLE