Motorin Fiyatlarına Zam Yapıldı! 25 Haziran Motorin Zamlı Fiyatları Ne Kadar?

Motorin Fiyatlarına Zam Yapıldı! 25 Haziran Motorin Zamlı Fiyatları Ne Kadar?

Motorin fiyatlarına zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) tarafından açıklanan bilgilere göre motorinin litre fiyatı zamlandı. Peki 25 Haziran motorin zamlı fiyatı ne kadar oldu?

Motorinin litre fiyatına 29 kuruş zam yapıldığı açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) tarafından aktarılan bilgilere göre motorin fiyatlarına artış yapılacak.

Peki 25 Haziran zamlı motorin fiyatı ne kadar?

Motorin fiyatlarında yaşanan artış sonrasında zammın vergi ayarlamasıyla beraber "eşel mobil sistemi" devreye alındı ve motorin fiyatlarına yapılan 29 kuruşluk zammın 22 kuruşunun pompaya yansıyacağı belirtildi ve diğer 7 kuruşluk artışın ise vergiden alınacağı aktarıldı.

İL İL MOTORİN ZAMLI FİYATLARI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) motorin zam açıklaması sonraısnda il il motorin zamlı fiyatları şöyle;

Ankara'da 6,30'dan satılan motorinin litre fiyatı 6,52 TL olacak.

İstanbul'da 6,25 olan motorinin litresi 6,47 Türk Lirası olacak.

İzmir'de ise 6,31 Türk Lirasından satılan motorin 6,53 Türk Lirası olacak.

EŞEL MOBİL SİSTEMİ NEDİR?

Akaryakıt fiyatlarında uygulanan eşel mobil sistemiyle, petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış neticesinde yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

Mayıs 2018'den itibaren artan akaryakıt fiyatları bu sistemle birçok defa pompaya yansıtılmazken, geçen yıl kasımda fiyatlarda vergiden karşılanan miktarın altına inilmesiyle sistem devreden çıkarılmış ve indirimler de pompaya yansımıştı.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler