Nefes Kredisine 2,5 Milyar Liranın Üzerinde Başvuru Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Hisarcıklıoğlu Nefes Kredisiyle alakalı olarak yaptığı açıklamada; "KOBİ'lere yönelik olarak başlattığımız Nefes Kredisi projesine, bir hafta içerisinde 16 bin firmadan 2.5 milyar liranın üzerinde başvuru almış durumdayız" dedi.

EKONOMİ 10.04.2018, 16:00
Nefes Kredisine  2,5 Milyar Liranın Üzerinde Başvuru Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Nefes Kredisi'ne yönelik olarak açıklamalar yaptı.

TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu; Başbakan Yıldrım'ın imza töreninde yaptırdığı değişiklikle beraber Nefes Kredisi hacminin 5 milyar lira seviyelerinden 7.5 milyar liraya çıktığını sözlerine ekleyerek; "Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde 16 bin farklı firmadan 2.5 milyar liranın üzerinden başvuru almış durumdayız. Bir başka ifadeyle bir haftada kredinin üçte biri kullanılmış durumda. 16 bin başvurunun 7 bini onaylandı ve geri kalanlarının kredi tahsis süreçleri hâla devam etmekte" ifadelerinde bulundu.

Ayrıca Hisarcıkoğlu yaptığı açıklamada;

"Aylık oranda yüzde 0.99'luk payla yıllık yüzde 11.88 gibi bir oranla 6 ay ana para ödemesiz Nefes kredisinden faydalanılması adına KOBİ'lerimizin üye oldukları odalar veya borsalar daha sonra sonra çalışmış olduğu Halbank'ın yanı sıra, Vakıf Katılım, Denizbank, Vakıf Bank ve Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım bankaları şubelerine başvuru yapmaları çağrısında bulunuyorum" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)