Nemrut Dağı'na Girişler Ücretli Oldu! Nemrut Dağı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği ve turist akınına uğrayan ayrıca Dünya’nın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut Dağı’na girişler yeniden ücretli oldu. Peki Nemrut Dağı giriş ücreti ne kadar? İşte araç ve yaya ücretleri tam listesi.

Nemrut Dağı'na Girişler Ücretli Oldu! Nemrut Dağı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü protokol imzaladı.

Buna göre Nemrut Dağı'na girişlerde ücret alınacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı giriş ücret tarifelerini duyurdu.

NEMRUT DAĞI GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Bu detaylara göre; Nemrut Dağı'na giriş ücreti kişi başı 20 Türk Lirası olarak açıklandı.

Ayrıca taşıma ücreti 5 Türk Lirası olarak açıklandı ve bu kapsamda toplam 25 Türk Lirası ödeme alınacağı duyuruldu.

Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci ise konuya yönelik olarak;

"Daha önce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile giriş ücretliydi. Son yıllarda Nemrut Dağı'na girişler ücretsizdi.

Ancak daha sonra Nemrut Dağı'nın hem milli park hem de ören yeri olmasından dolayı giriş ücretlerini hangi kurumun alacağıyla ilgili yapılan protokol ile bu görev Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü devredildi.

Bundan sonra gelen yerli ve yabancı turistler taşıma ücretiyle birlikte 25 TL ücret verecek. Bunun yanında Perre Antik Kent'te ise 6 TL giriş ücreti alınacak." dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE