Niteliksiz İş Gücü Bile Bulunamıyor ! Personel İhtiyacı Var Karşılanamıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Tekstil Sektör Kurulu Başkanlığı ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkan Yardımcısı İsmail Gülle yaptığı açıklamalarında kendi fabrikasında çalıştıracak işçi bulamadığını ifade etti. Ayrıca İsmail Gülle açıklamalarında zamanında nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiklerini şimdi ise niteliksiz eleman bile bulamadıklarını ifade etti.

Niteliksiz İş Gücü Bile Bulunamıyor ! Personel İhtiyacı Var Karşılanamıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Tekstil Sektör Kurulu Başkanlığı ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkan Yardımcısı İsmail Gülle iş gücü sağlanması hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

İsmail Gülle yaptığı açıklamalarında ekonomide son dönemde  ciddi bir eleman bulma sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek bu problemin özellikle son 3 yıldır hızla yayıldığını belirtti. Ayrıca İsmail Gülle açıklamalarında bu konunun ekonomi yönetimi tarafından yakından takip edildiğini belirterek kendi firmasında 100 kişilik açığı bir türlü dolduramadıklarını vurguladı.

NİTELİKSİZ ELEMAN DA BULUNAMIYOR

Ayrıca İsmail Gülle açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TOBB'da yaptığı istihdam seferberliği çağrısından bugüne kadar şirketlerinde 46 yeni kişiye istihdam sağladıklarını belirtti. Habertürk'ten Eren Güler'in aktardıklarına göre Gülle, çalışacak insan bulsalar 46 değil 146 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca İsmail Gülle konu ile ilgili açıklamalarının devamında eskiden nitelikli eleman konusunda sorun yaşandığını ancak şimdilerde niteliksiz elemanda da aynı sorunun olduğunu vurgulayarak Türkiye'de işsizler var ama iş ile işgücü arasında bir uyumsuzluk söz konusu olduğunu bildirdi.

İTHAL İŞ GÜCÜ

Tek sektörde değil her sektörde bu sorunların olduğunu ifade eden İsmail Gülle insanların üretimde çalışmak istemediğini 2017 yılında tekstil fabrikalarının öğrencisiz kaldığını ve iş  gücü ithal etme durumu ile karşı karşıya kaldıklarını vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
iibf
iibf - 1 yıl Önce

niteliksiz iş gücünün yerini üniversiteli işsizler aldı o yüzden bulamıyorsunuz.

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

Allahallaaaa niye ecabaa,maaş 1600 kira 1000 tl olduğundan olabilir mi ?ilginç

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

Haaa bide geçen sene nereye başvursam sigortasız bin lira teklif ediyordu tekstilciler,bir senede değişmiş herşey