O Çalışanlara Yüzde 31 Zam Yapılacak ! Sosyal Haklar da Dahil

Bu çalışanlara Ocak ayında yapılacak zamlar kapsamında yüzde 31 zam yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra zamların içine sosyal hakların da dahil olduğu ifade edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

O Çalışanlara Yüzde 31 Zam Yapılacak ! Sosyal Haklar da Dahil

Belde A.Ş’de çalışan personellere sosyal haklar dahil yüzde 31 zam yapılacağı ifade edildi. Konu hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

YÜZDE 31 ZAM YAPILACAK

Belde A.Ş'de örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında anlaşma sağlandı. Bu görüşme 1200 işçiyi kapsıyor. Buna göre işçilere toplu sözleşme kapsamında yüzde 31 zam yapılacak.

Belde A.Ş’de 5 ay önce başlayan toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında anlaşma sağlanamamış ve durum greve kadar gelmişti. Greve çıkma noktasına gelen Belde A.Ş sözleşmesinde; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Hizmet-İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy ile görüşmesiyle anlaşma sağlandı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Ücret artışı ve sosyal haklarda anlaşamamıştık. Sosyal hakların tüm personelimize ödenmesini istiyorduk. Tam olmasa da taleplerimiz karşılandı. Belde A.Ş’deki 1200 personelin yanı sıra, KHK ile belediye bünyesine geçen 3 bin 500 personelimiz için ileriye dönük anlaşma sağladık.

4 bin 700 Büyükşehir çalışanı 2020 yılının 6’ncı ayından itibaren aynı şartlarla belediye bünyesinde çalışacaklar. KHK dan geçen 3 bin 500 personelimiz mevcut sözleşmeleriyle devam edecek.

Hep beraber yaptığımız işi en güzel en verimli yapacağız. Daha güzel daha varlıklı daha onurlu yaşamayı hak edeceğiz; çalışacağız, üreteceğiz. İşçinin alın terlerini karşılığını veriyoruz. Bütün haklarını zamanında ödüyoruz. Ayağımızı yorganımıza göre uzattık, çalışanlarımızın, iş yapan müteahhitlerin alacaklarını zamanda veriyoruz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE