Ocak Ayında Emeklilerin Maaşları ve Ek Ödeme Tutarları Yükseliyor

Yapılan tahminlere göre SSK ve Bağ Kur emeklileri Ocak ayında yüzde 12,26 zam alacaklar. Memur emeklileri ise yüzde 12,76 zam alacak. Ayrıca emeklilerin ek ödeme tutarları da yükselecek.

Ocak Ayında Emeklilerin Maaşları ve Ek Ödeme Tutarları Yükseliyor

Tüm emekliler enflasyona bağlaı olarak Ocak ayında zam alacak. 2018 yılının ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında emeklilere zam yapılacak.

Memur emeklileri ise yüzde 4 toplu sözleşme artışının yanı sıra 2018'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyonun yüzde 3.5'i aşan kısmı kadar zam alacak. Güneş Gazetesinin aktardıklarına göre emeklilerin maaşlarının yanı sıra ek ödeme tutarları da yükselecek. 

MAAŞ VE EK ÖDEME TUTARLARI YÜKSELECEK

Kasım ve aralık enflasyonuna göre zam oranı artacak ya da azalacak. Ocakta maaşlar artacağı için, emeklilere her ay verilen ek ödeme de zamlanacak. Halen maaşı bin 106 lira 12 kuruşun altında olanlara net aylıklarının yüzde 5'i, üstünde olanlara ise yüzde 4'ü oranında ek ödeme veriliyor. Ocak'ta bu sınır yükselecek.

4 aylık enflasyona göre sınır bin 247 lira 24 kuruşa çıkacak. Maaşı bu tutarın altında olanlara yüzde 5, üstünde olanlara yüzde 4 oranında ek ödeme verilecek. Ayrıca tüm emeklilerin ek ödemelerinin tutarı yeni maaşlar üzerinden hesaplanacağı için artacak. Örneğin; net maaşı 3 bin lira olan emekliye aylık 120 lira ek ödeme veriliyor.

Emeklinin eline 3 bin 120 lira geçiyor. Yüzde 12.26'lık artışa göre emeklinin net maaşı 3 bin 367 lira 80 kuruşa yükselecek, ek ödemesi de 134,71 liraya çıkacak. Emeklinin eline 3 bin 502 lira 51 kuruş geçmeye başlayacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 13:06
YORUM EKLE