Otomobil Sahiplerine Kötü Haber !2018'de MTV'ye Yüzde 40 Zam

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamasında binek araçlarda verginin artacağını ifade etti. Peki vergi ne kadar artacak? Haberimizde...

Otomobil Sahiplerine Kötü Haber !2018'de MTV'ye Yüzde 40 Zam

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Orta Vadeli Programı açıkladı. Ayrıca Başbakan Yardımcısı Mehmet şimşek açıklamalarında binek araçlarda verginin artacağını ifade etti. 

KURUMLAR VERGİSİ YÜKSELİYOR

Konu ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu ile ilgili olarak açıklamasında "İlk söylenmesi gereken, finans sektöründe kurumlar vergisi oranını yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkaracak bir düzenlemeyi meclise sevk edeceğiz. Kurumların dağıtılmayan kar paylarından da yüzde 1 oranında bir vergi tevfikatının yapılmasını öngörüyoruz. Şirketlerin 2 yıldan fazla elde tutmuş oldukları gayrimenkulleri elden çıkarma halinde yüzde 75 kazanç istisnası var, bunu yüzde 50'ye düşüreceğiz." ifadelerine yer verdi.

BİNEK ARAÇ VERGİSİ ARTIYOR

Ayrıca Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarında motorlu taşıtlar binek araçların vergilerinin yüzde 40 artacağını belirtti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamasında "Gelir vergisi tarifesinde bir değişikliğe gideceğiz. Ücret değişikliği için 2018 yılından itibaren geçerli olacak. Tarifede yaptığımızdaki değişiklik üçüncü diliminde gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkarıyoruz. Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi önümüzdeki seneden itibaren yüzde 40 artırılacak Makron denilen sigara kağıtlarına da ÖTV geliyor." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 16:24
YORUM EKLE