Otopark Ücretlerine Zam Yapıldı: İşte Yeni Tarifeler

UKOME kararıyla Kocaeli genelindeki açık ve kapalı otoparklara zam yapıldı. Buna göre açık ve kapalı otoparklarla yol üstü parklanmalarında yeni ücret tarifesi belirlendi.

EKONOMİ 23.09.2019, 08:17
Otopark Ücretlerine Zam Yapıldı: İşte Yeni Tarifeler

UKOME kararıyla Kocaeli genelindeki açık ve kapalı otoparklarla yol üstü parklanmalarında yeni ücret tarifesi uygulanacak. Bu bağlamda otopark ücretlerine zam yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Belde A.Ş. tarafından kent genelinde işletilen açık ve kapalı otoparklar ile yol üstü parklanmalarında UKOME tarafından önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında yeni ücret tarifesine geçiliyor. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kurul toplantısında alınan karar gereği Kocaeli genelindeki açık ve kapalı otoparklar ile yol üstü parklanmalarda artış yapıldı.

Belde A.Ş. tarafından işletilen açık ve kapalı otoparklar ile yol üstü parklanmalarda yeni ücret tarifeleri ne zamandan itibaren geçerli olacağı da belirlendi. Buna göre yeni tarife 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak. 

OTOPARK ÜCRETLERİ

Alınan UKOME kararına göre yol üstü parklanma ücretleri ilk 1 saat için İzmit'te 5,5 TL, Gebze'de 4,5 TL ve diğer ilçelerde 4 TL olarak belirlendi. Yol üstü parklanmalarında ilk 15 dakika için ücret alınmıyor. Kocaeli genelindeki açık ve kapalı otoparklarda da UKOME tarafından artırıma gidildi. Buna göre kapalı otoparklarda 0-1 saat arası İzmit için 5 TL, diğer ilçeler için 4,75 TL olarak belirlendi. Açık otoparklarda ise 0-1 saat arasında İzmit'te 4,25 TL, diğer ilçelerde 4 TL ödenecek.

Konu ile ilgili olarak 18 Eylül 2018 tarihinde hizmete giren ve Belde A.Ş. tarafından işletilen İzmit Kent Meydanı Yarı Otomatik Kapalı Otoparkı'nda önemli bir karar alınmıştı. Buna göre bir yıl boyunca 14 saat ücretsiz-10 saat ücretli parklanma uygulaması yapılmıştı.

Yorumlar (0)