ÖTV İndirimi Kapsamında Nelerin Fiyatı Düşecek?

ÖTV indirimi Bakan Albayrak'ın açıklamalarının ardından Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki ÖTV indirimi kapsamında nelerin fiyatları düşecek? Konu hakkında detaylar haberimizde..

EKONOMİ 01.11.2018, 16:54 Batuhan
ÖTV İndirimi Kapsamında Nelerin Fiyatı Düşecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ÖTV indirimi Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

ÖTV indirimi kapsamında nelerin fiyatlarında indirim yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

NELERİN FİYATINDA İNDİRİM OLACAK?

6 başlıkta KDV ve ÖTV indirimine gidilecek. Bunun yanı sıra motor hacmi 1600 cc altındaki araçlarda ÖTV'nin 15 puan indirileceği belirtildi. Ticari araçlarda KDV indirimi yapılacak ve yüzde 18'den yüzde 1'e düşecek.

Konu ile ilgili olarak mobilyada KDV yüzde 18'den 8'e indirilecek. Beyaz eşyada da ÖTV sıfırlanacak.

Tüm bunların yanı sıra konuttaki yüzde 18 KDV yüzde 8'e indirilmişti. Bu kapsamdaki KDV uygulaması yıl sonuna kadar devam edecek. Ayrıca daha önceden belirtilen tapu harçlarındaki yüzde 3 uygulaması da yıl sonuna kadar devam edecek. Tüm ÖTV indirimlerinin yıl sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)