OVP Kapsamında 2019'da Yeni Proje Kabul Edilmeyecek

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Orta Vadeli Programı yayımlandı. Bu kapsamda 2019 yılında yeni proje kabul edilmeyecek. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

OVP Kapsamında 2019'da Yeni Proje Kabul Edilmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları" genelgesi onaylanarak Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genelgede OVP hakkında Makroekonomik istikrarı korumak, üretimi artırmak ve toplumun refah düzeyini yükseltmek için Yeni Ekonomi Programlarının uygulanacağını ifade etti.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK PROJELERE ÖNCELİK VERİLECEK

Temel hedefin kamu harcamalarında tasarruf yapmak, enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumak olduğu ifade edilen genelgede enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumak, kamu mali dengelerini ve mali disiplini daha da güçlendirmenin öncelikler içinde olduğu ifade edildi. Bunun yanı sıra temel hedefin kamu harcamalarında tasarruf yapmak, enflasyonu düşürerek fiyat istikrarını korumak olduğu ödenek ve tahsislerde devam eden öncelikli projelerden en kısa sürede tamamlanabilecek olanlara öncelik verileceği belirtildi.

2019'DA YENİ PROJE KABUL EDİLMEYECEK

Tüm bunların yanı sıra söz konusu genelgede tasarruf tedbirleri kapsamında zorunlu haller dışında 2019 Yılı Yatırım Programına yeni proje alınmayacağı, vatandaşların acil ihtiyaçlarına ve ekonomide katma değer artışına doğrudan hizmet etmeyen projelerin teklif edilmeyeceği ifade edildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:44
YORUM EKLE