Palet İnşaat Konkordato Talebinde Bulundu!

Ankara merkezli Palet İnşaat ve Ticaret AŞ ile şirketin yöneticileri Alim Melih Kura, M. Emre Okyar ve K. Faik Okyar konkordato başvurusunu 28 Eylül’de yaptığı ortaya çıktı. Yarım asrı deviren şirket adına açılan davada, kısa vadeli borçların ödenmesinde güçlük yaşadığı belirtildi...

EKONOMİ 03.10.2018, 09:11 03.10.2018, 11:35 Kerim Solak
Palet İnşaat Konkordato Talebinde Bulundu!

Futbol yorumcusu olarak bilinen Ömer Üründül’ün babasının, iki ortağı ile kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı inşa eden söz konusu Palet İnşaat, konkordato talebinde bulundu...

Yarım asırdır hizmetlerine devam eden dev şirket adına açılan davada kısa vadeli borçların ödenmesinde güçlük çekildiği belirtildi. Ayrıca Ömer Üründül'ün de şirketin üç ortağından biri olduğu ifade edildi.

Ankara'da kurulan Palet İnşaat ve Ticaret AŞ ile şirketin yöneticileri Alim Melih Kura, M. Emre Okyar ve K. Faik Okyar konkordato başvurusunu 28 Eylül 2018 tarihinde yapıtğı ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre; Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan söz konusu başvuruda, şirketin mali sıkıntıya düşmesinin sebeplerine de ayrıntılı olarak yer verildiği duyuruldu.

Ayrıca dev şirketin avukatları Güven Şık ve Gökhan Tezcan’ın imzasını taşıyan dilekçeye göre Palet İnşaat kurulduğu günden bu yana onlarca projeye imza attığı ve yapılan projeler arasında ise Atatürk Barajı'nın yer aldığı açıklandı.

Açılan dava dilekçesinde ise şirketin mali sıkıntılara düşmesi, ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerin sebep olduğu belirtildi.

Diğer yandan dilekçe kapsamında dünya genelinde bulunan nakit bolluğunda yaşanan azalmalar ile beraber  artan jeopolitik riskler, 15 Temmuz darbe girişimi ve kurlardaki sert yükseliş şirketin mali dengesini olumsuz etkilediği duyuruldu.

Dava dilekçesi detaylarına göre, şirketin elindeki projelerin sözleşme büyüklüğü 660 milyon lira olarak açıklandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)