Pamukkale Turizm Hakkında Sürpriz Karar

Geçtiğimiz aylarda iflasına karar verilen Pamukkale Turizm hakkında bir gelişme yaşandı ve iflas sürecinin başlaması beklenirken köklü firmanın alacaklarının büyük bir bölümü, şirket faaliyetinin devamı yönünde oy kullandı.

EKONOMİ 13.03.2019, 16:31
Pamukkale Turizm Hakkında Sürpriz Karar

Pamukkale Turizm hakkında Ekim ayında üç ay geçici mühlet alan ve geçtiğimiz Ocak ayında konkordato davası görülmüştü. Firma için İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, konkordato talebinin reddine karar vererek firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığının anlaşılması üzerine iflasa karar vermişti.

SÜRPRİZ BİR GELİŞME YAŞANDI

Mahkeme tarafından iflasının kararlaştırılmasının ardından firmadan yapılan açıklamada ise, Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu'nun hukuki süreçlerin devam ettiği belirtilerek özel faaliyet izninin alındığı vurgulanmıştı. 

İflas sürecinin başlaması beklenen köklü firmada bir gelişme yaşandı ve alacakların katılımıyla yapılan toplantıda katılımcıların büyük bir bölümünün Pamukkale Turizm'in faaliyetlerine devam etmesi yönünde oy kullandığı ifade edildi.

Yorumlar (1)
yASİN 8 ay önce
lüleburgaz'da hi̇zmetten memnunuz. kali̇teli̇ ve temi̇z servi̇sleri̇ var. umarim devam eder. ikramlari taze ve lezzetli̇.