Paraya ihtiyacı olanlar dikkat! O banka da faiz oranlarını düşürdü!

Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşlar nakit para ihtiyacı çekiyor. Vatandaşların nakit para ihtiyacı çekmesinden dolayı da bankalar da uygun, güncel faiz oranları ile vatandaşlara ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve araç kredisi imkanı sunuyor. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşların en fazla merak ettikleri konuların başında ise ihtiyaç kredisi faiz oranları geliyor.

EKONOMİ 09.11.2019, 21:08
Paraya ihtiyacı olanlar dikkat! O banka da faiz oranlarını düşürdü!

Ülke geneline 7’den 70’e herkes nakit para ihtiyacı çekiyor. Bundan dolayı da bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredisi faiz oranları yakından takip ediliyor. Kamupersoneli.net olarak yaptığımız araştırmalarda da son olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından peş peşe gerçekleştirilen faiz indirimleri sonrasında bankaların da faiz oranlarını indirdiğini tespit ettik.

FİBABANKA’DAN PARA İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARA BÜYÜK FIRSAT!

Son olarak ihtiyaç kredisi faiz oranlarında Fibabanka indirime gitti. İhtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime giden banka 1.30 oranından verdiği ihtiyaç kredisi faiz oranını 1,05 'e indirdi. Böylelikle nakit para ihtiyacı çeken vatandaşlara da gün doğmuş oldu.  1,05 faiz oranı ile 12 ay vadeye kadar kredi fırsatı sunan banka 12 ay vade üstüne ise 1,11, 1,20 oranlarında kredi imkanı veriyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Fibabanka üzerinden 12 ay vadeye kadar kredi çekmek isteyen vatandaşlar kredi tutarlarını araştırmaya başladı. 1,05'e faiz oranın indirilmesinin ardından, çekilecek krediye göre geri ödeme tutarları da belli oldu.

FİBABANKA İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA!

5 BİN TL İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA:

Vatandaşlar banka tarafından verilen 5 bin TL ihtiyaç kredisini 12 ay vade ile çektikleri takdirde ayda 451 TL taksit ödemesi yapacak ve 1 ayın sonunda bankaya 5418 TL ödeme yapmış olacak.

10 BİN TL İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA:

Nakit ihtiyacı çok olan ve 10 bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir vatandaş ise, 12 ay vade için ayda 903 TL taksit ödemesi yapmak zorundadır. Bankaya ise toplamda 10 bin 837 TL ödeme yapacak.

15 BİN TL İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA:

Ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşların 15 bin TL ihtiyaç kredisi çekmesi durumunda ise , 12 ay boyunca her ay 1354 TL taksit ödemesi yapacak ve bankaya toplamda 16 bin 256 TL ödeme yapmış olacak.

25 BİN TL İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA:

25 bin TL ihtiyaç kredisi çekecek vatandaş, 12 ay boyunca her ay bankaya 2257 TL taksit ödemesi yapacak ve bankaya toplamda 27 bin 94 TL ödeme yapmış olacak.

50 BİN TL İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA:

50 bin TL ihtiyaç kredisi çekecek bir kişi, 12 ay boyunca bankaya her ay 4515 TL taksit ödemesi yapacak ve toplamda 54 bin 188 TL ödeme yapmış olacak.

Yorumlar (0)