Pegasus Hava Yolları 150 Pilot Alacak! Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane Açıkladı

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, Pegasus Pilot Yetiştirme Programı hakkında açıklama yaptı ve "150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız" dedi. Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane ayrıca Pegasus filosu hakkında detayları paylaştı.

EKONOMİ 25.06.2019, 20:43
Pegasus Hava Yolları 150 Pilot Alacak! Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane Açıkladı

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, havacılık sektörü ve 2019 yaz dönemine yönelik sorulara yanıt verdi ve 150 pilot alımı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Nane, açıklamasında ise pilot alımı süreci hakkında bilgi verdi ve pilot adaylarının eğitimine yönelik detayları paylaştı.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane 150 pilot istihdamı açıklamasında ise;

"Pegasus Pilot Yetiştirme Programı'nı başlattıklarını sözlerine ekledi ve açıklamasında ise "Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız. İlk gruplarımız eğitimlerine başladılar. Tüm eğitim süreçleri ardından başarılı olan adaylarımız, 2020 yılında Pegasus filosunda 'ikinci kaptan' olarak sağ koltukta yerlerini alacaklar." dedi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane'nin açıklamalarından diğer satır başları;

"TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISI

"Türkiye’ye gelen turist sayısında 2017 ve 2018 yıllarında görülen artışın bu sene de devam etmesini öngörüyoruz. Bu da dış hat yolcu sayısına olumlu yansıyor.

Turizm alanında 2018 yılında rekor kırdık. Bu yıl da yeni rekorlar bekliyoruz. Hedef net, 2023 yılında 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir elde etmek.

Burada ana taşıma işi de havacılık sektörüne düşüyor."

BOEİNG 737 MAX

"Önümüzdeki yıllarda gelecek olan siparişlerimiz arasında da Boeing 737 Max bulunmuyor. Filomuzda 42 adedi Boeing B737-800, 1 adedi Boeing B737-400, 12 adedi Airbus A320-200 ceo ve 27 adedi Airbus A320 neo olmak üzere toplam 82 adet uçak bulunuyor. 5,6 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç filosuna sahibiz. Kargo taşımacılığı için ayrı uçaklarımız bulunmuyor.

Airbus’ın üretim planlamalarına göre bu yılın sonuna kadar 11 yeni uçağımızı filomuza katacağız. Ağustos ayında ilk A321 neo uçağımızı da teslim alacağız"

150 PİLOT ADAYI

"Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız.İlk gruplarımız eğitimlerine başladılar. Tüm eğitim süreçleri ardından başarılı olan adaylarımız,

2020 yılında Pegasus filosunda "ikinci kaptan" olarak sağ koltukta yerlerini alacaklar. Buna ek olarak hem uçuş okullarıyla hem de üniversitelerle anlaşmalar yaparak hali hazırda pilotaj eğitimine başlamış olan gençleri de bünyemize katıyoruz.

Temel amacımız; Pegasus yetkinliklerine sahip genç ve dinamik pilotlar yetiştirmek. Bununla birlikte sektördeki pilot açığını kapatarak sektörümüze katkıda bulunmak, donanımlı gençlerin pilot olma hayalini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak."

Yorumlar (0)