PÜİS Açıkladı: Artık Benzin ve Motorine Yapılan Zamlar Açıklanmayacak!

Petrol İşverenleri Sendikası (PÜİS) tarafından alınan kararlar doğrultusunda, benzin fiyatları ile motorin fiyatlarına yapılan zamların duyuru olarak yayımlanmayacağı ifade edildi. Bu konuyla alakalı olarak PÜİS yetkilierinin aldığı karara göre "büyük tepki" gördükleri sebebiyle zam duyurularını yayımlamama kararı aldıkları belirtildi.

EKONOMİ 10.05.2018, 11:02 10.05.2018, 11:33
PÜİS Açıkladı: Artık Benzin ve Motorine Yapılan Zamlar Açıklanmayacak!

Petrol İşverenleri Sendikası tarafından alınan karar ile beraber benzin fiyatlarının yanı sıra motorin fiyatlarına yapılan zamların PÜİS'in resmi internet sitesi üzerinden duyurulmayacağı belirtildi.

Bu konuyla alakalı olarak vatandaşlar zamları veya indirimleri öğrenemeyecekleri gibi akaryakıt ihtiyaçlarını gidermek adına istasyonlara gittikleri süreçte fiyatlardan haberdar olacaklar.

Sözcü'nün haberine göre; bu konuyla alakalı olarak PÜİS yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise

"Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz.

Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık." ifadelerini kullandılar.

Ayrıca dün öğle sabah saatlerinde benzinin litre fiyatında ve motorinin litre fiyatında ise 7 kuruşluk bir indirim yapılması söz konusu olmuş ancak her zaman PÜİS tarafından kamuoyu ile paylaşılan açıklama yayımlanmamıştı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)