Resmi Gazete Yayınlandı! Bankada Parası Olan Sevinecek.. Vadeli Hesaplarda Uygulanan Stopaj Vergisi Oranları Değiştirildi...

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan karara göre, mevduat hesaplarında uygulanan stopaj vergisi oranlarında değişiklik yapıldı. Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda stopaj oranı yüzde 0 olarak belirlendi.

EKONOMİ 01.05.2019, 09:40
Resmi Gazete Yayınlandı! Bankada Parası Olan Sevinecek.. Vadeli Hesaplarda Uygulanan Stopaj Vergisi Oranları Değiştirildi...

Parası mevduatta olanlar için stopaj vergisi oranlarında değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda stopaj oranı yüzde 0 olarak belirlendi. Bunun dışında 6 aya kadar vadeli hesaplarda yüzde 15, 1 yıla kadar vadeli hesaplarda yüzde 12, 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda ise yüzde 10 olarak stopaj uygulamasına devam edilecek.

İşte Resmi Gazete'de yayınlanan karar:

Mevduat faizlerinden;

-Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplarda %15,

-1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda %12,

-1 yıldan uzun vadeli hesaplarda %10,

-Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda %0 olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.

Yorumlar (0)