Rusya 145 Bin İşçi Alımına Başvuracaklar Dikkat ! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş Verilecek

Almanya işçi alımının yanı sıra Rusya'dan da haber geldi. Buna göre 145 bin işçi alımı yapılacak. Ayrıca işe alınacak olan işçilere de en az 9 bin 500 ruble maaş verilecek.

Rusya 145 Bin İşçi Alımına Başvuracaklar Dikkat ! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş Verilecek

145 BİN İŞÇİ ALINACAK

Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Kremlin, 145 bin kişilik yabancı istihdamı planlıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova bir açıklama yaparak açıklamasında 2019 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını ifade etti.

111 bin yabancı işçiye ihtiyaç bulunan ülkede, 33 bin işçi ise yedek rezervde tutulacak.

Yabancı işçi alımında öne çıkan sektörlerden ilki enerji. Altyapı projeleri de yabancı işçilerin Rusya'da çalışabileceği alanlar arasında. Sibirya'nın Gücü boru hattı, iş alanlarının arasında gösteriliyor.

Bundan önce yapılan açıklamada Almanya için 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilerek en az 3 bin euro maaş verileceği de belirtildi. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar için başvurular ise 15 Aralık'ta devam edecektir. 

Almanya işçi alımı detayları için TIKLAYIN.

NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR?

Rusya işçi alımına ilişkin olarak başvuru yapacak olan adaylar ne kadar maaş alınacağını araştırmaya başladılar. Konu ile ilgili olarak Rusya'da asgari ücret 9 bin 500 rubledir. Buna göre alınacak işçiler en az asgari ücret alacaklarından dolayı en düşük 9 bin 500 ruble maaş alacaklardır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrunisa
Hayrunisa - 7 ay Önce

Alım linki vs ne zaman açıklanır?

Kenan
Kenan - 7 ay Önce

Kebap mangal

Ahmet Yıldız
Ahmet Yıldız - 7 ay Önce

Başvurular nasıl yapılıyor

Fikret Taşağal
Fikret Taşağal - 7 ay Önce

Nasıl nezaman nerde başvuru yapan bilirim

Fikret
Fikret - 7 ay Önce

Nasıl nezaman nerde başvuru yapan bilirim

dursun
dursun - 5 ay Önce

20 yıllık elektrik ustasıyım 5 yıl yurt dışı deneyimim var