Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'ndan McKinsey Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu McKinsey hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve ödenecek tutarı ifade etti. SP Lideri Karamollaoğlu'nun açıklamalarının detayları haberimizde...

EKONOMİ 04.10.2018, 15:46
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'ndan McKinsey Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir basın toplantısı düzenleyerek McKinsey hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

SP Lideri Temel Karamollaoğlu açıklamalarında demokrasi ekonominin birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini ifade ederek bir milletin geleceğini bir kişiye bağlamak ne kadar yanlışsa, bir ekonominin geleceğini de bir şirkete bağlamanın o kadar yanlış olduğunu vurguladı.

MCKİNSEY AÇIKLAMASI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu açıklamalarının devamında bunun en son ve en dramatik örneğinin ekonomi yönetiminin ABD’li şirketlere teslim edilmesi olduğunu McKinsey'in Türkiye’ye atanmış bir kayyum olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra açıklamalarında yürüttüğü yanlış politikalar yüzünden Türkiye Cumhuriyeti’ni Amerikalı bir kayyuma teslim etmek zorunda kalındığını ifade eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu şirkete 250 - 300 milyon TL ödenmesi hakkında duyumlar aldıklarını belirtti.

Bu konu hakkında Temel Karamollaoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

"Ekonomiyi McKinsey’e havale eden bir anlayış ne kadar yerlidir? Bizi endişelendiren sorular var. Bu şirkete ne kadar ücret ödenecektir? Kulağımıza, 250-300 milyon lirayı bulan çok ciddi rakamlar geliyor. İktidar neden ısrarla ücreti açıklamaktan kaçınmaktadır? Düne kadar yerli ve milli duruş adı altında vatandaşa iPhone telefon kırdıran iktidar, şimdi hangi milli gerekçeyle devleti Amerikalı bir şirkete teslim etmektedir?"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)