Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alım İlanına Binlerce Üniversite Mezunu Aday Başvurdu

Sağlık Bakanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere temizlik personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan sonuçların ardından söz konusu kadro için binlerce üniversite mezunu adayın başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

EKONOMİ 04.10.2018, 22:56 04.10.2018, 23:07
Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alım İlanına Binlerce Üniversite Mezunu Aday Başvurdu

Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Türkiye geneli personel alımı yapacağını açıklamıştı. ağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan alım ilanında 5 bin 298 temizlik görevlisi alımı yapılacağı ilan edilmişti. 

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunan adaylardan, 25 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilecek kura öncesi İstanbul ve Ankara’da kuraya katılmaya hak kazananların listesi İŞKUR tarafından ilan edildi. Başvuru sonuçları sonrası oluşan tablo ise bir hayli dikkat çekiciydi. 

BİNLERCE ÖNLİSANS VE LİSANS MEZUNU ADAY BAŞVURU YAPTI

Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilecek olan temizlik personeli alımlarında toplan 1473 kişi alınacak. Bu iki il için yapılan başvuru sayısı ise 107 bin 305 oldu. İlanlarda dikkat çekici olan bir diğer nokta ise bu kadro için başvuruda bulunan önlisans ve lisans mezunu adayların sayısı. 

Buna göre Ankara’da görevlendirilecek 40 kişilik temizlik işçiliği ilanına başvurup kuraya katılmaya hak kazananların toplam sayısı 55 bin 538 kişi olurken, bunların 3 bin 42’si lisans yani üniversite mezunu. En az ilkokul mezunlarının başvuru yapabildiği iş için Ankara’da 4 bin 184 de ön lisans (yüksek okul) mezunu kuraya katılmaya hak kazandı. 

İstanbul’da Sağlık Bakanlığı tarafından atanacak bin 433 kişilik temizlik görevlisi kadrosuna başvurup kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı ise 51 bin 767. Bunların 2 bin 835’i üniversite, 3 bin 969’u ise yüksek okul mezunu. Bu sayılara göre sadece iki il için 6 bine yakını üniversite mezunu, 8 bin 153 de yüksek okul mezunu, temizlik görevlisi pozisyonuna başvurdu.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
murat 1 yıl önce
başvurdu çünkü kamuda alım yok boşa üniversite okudular. eserinizle övünün
TOY: 1 yıl önce
Bu üzücü birşeymiş gibi anlatmayın eşimi kaybettim çalışmadım iki kızım var onlariçin yaş 38 kimse iş vermiyor güven iştiyorsunuz işin mezuniyetin önemi yok