Seçim Sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İle İlgili Düzenleme Yapılacak Mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) seçim sürecinde çok sayıda kampanya düzenleyerek siyasi liderlerin dikkatlerini çekmeyi başarmışlardı. Bu konuda açıklamalarda ve vaatlerde bulunan siyasi liderler seçimden sonraki süreçde herhangi bir adım atacaklar mı? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Seçim Sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İle İlgili Düzenleme Yapılacak Mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu seçimden önceki süreçlerde çokça gündeme gelen konuların başında geliyordu. Bu konuda mağduriyet yaşayan çok sayıda vatandaş başta sosyal medya olmak üzere çok sayıda kampanyaya imza atmış ve seslerini duyurmaya çalışmışlardı. 

EYT'liler yapmış oldukları bu kampanyalar ile Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet halk Partisi'nden seçim vaatleri almışlardı. Peki seçimlerin tamamlanması ile konu ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı? İşte detaylar;

EYT'LİLER SEÇİMLERİN ARDINDAN DÜZENLEME BEKLİYORLAR

Emeklilikte Yaşa Takılanları umutlandıran en önemli gelişme Milliyetçi Hareket Partisi tarafından bu konuda yapılan açıklamalar ve vaatler olmakta. Milliyetçi Hareket Partisi tarafından hazırlanan seçim beyannamesin EYT'liler ile ilgili maddeler yer alıyordu. MHP seçim beyannamesinde emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerin giderilmesini vaat etmişti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Cumhur İttifakı ile birlikte önemli bir başarı elde eden MHP'den bu konuda adım atmasını ve sorunu çözmesini bekliyorlar. 

CHP'DE KONUYA DAİR VAATLERDE BULUNMUŞTU

Seçimlerden önceki dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nden önemli isimlerde bu konuda açıklamalarda bulunmuşlar ve sorunun çözülmesi adına çalışmalarda bulunacaklarını açıklamışlardı. CHP kanadından EYT konusu ile ilgili yapılan açıklamalarda, mağduriyetlerin giderileceği ve bu sorunun çözüleceği bildirilmişti. EYT'liler CHP'den ve Millet İttifakı'ndan bu konuda adım atmalarını ve sorunu çözmelerini talep ediyorlar. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları paylaşımlar ile konunun KHK ile çözülebileceğini belirtiyorlar. Özellikle taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin düzenlemeyi hatırlatan EYT'liler, konun KHK düzenlemesi ile çözülebileceğini aktarıyorlar. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL Haber

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EYT-MEHMET
EYT-MEHMET - 13 ay Önce

emekli̇li̇kte yaşa takılanlar en kasa zamanda mhp den müjde bekliyoruz...

MEHMET EYT
MEHMET EYT - 13 ay Önce

sayin bahçeli̇'ni̇n eyt sorununu khk i̇le i̇vedi̇li̇kle çözeceği̇ne i̇naniyoruz.

Abdullah  bulut
Abdullah bulut - 13 ay Önce

Emege saygı gosteren saygısını Allah a göstermiş olur emeğe saygısı olmayan nin Allaha saygim var demesin

İbrahim
İbrahim - 13 ay Önce

Bahceli söz verdiyse sözünde durur

balkan
balkan - 13 ay Önce

yerel seçimler yaklaşıyor. bakarsınız genel le birlikte yapılır:)

hacı
hacı - 13 ay Önce

zor dostum zor

Mumin
Mumin - 12 ay Önce

Helal sana mhp insAllah cozulu