Seçim sonrası yapılacak zamlar! suya yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapıldı..

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İstanbul seçmenini yapılacak zamlar için flaş uyarılarda bulundu. AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin seçimden önce yüzde 15 indirim yaptığını, seçim sonrası hemen suya yüzde 25, sayaç okuma bedelinede yüzde 150 zam yapıldığını vurgulayan Hancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ninde AK Parti'nin kazanması halinde İstanbul'a da zam yapılacağı hakkında uyarılarda bulundu..

EKONOMİ 26.05.2019, 12:41 26.05.2019, 13:01
Seçim sonrası yapılacak zamlar! suya yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapıldı..

AKP'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmasından sonra suya ve su sayaçlarına yapılan faiş zam oranlarıgündemden düşmüyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önce suya yüzde 15 indirim yaptığını ancak seçimi kazandıktan 2 ay sonra yüzde 25 zam, sayaç okuma bedellerine ise yüzde 150 zam yaptığını hatırlatan CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 23 Haziran’da tekrar sandık başına gidecek olan İstanbullu seçmenleri uyardı.

“GÖSTERMELİK İNDİRİM”

Hancıoğlu, zam kararının, rantçı belediyecilikle halkçı belediyecilik anlayışı arasındaki farkı, en somut şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek, “Bizler seçim döneminde, bütün Samsunluları dilimiz döndüğü ve gücümüz yettiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Koltuklarını kaybetmek istemeyenler, seçim öncesi göstermelik indirimlerle vatandaşlarımızı kandırmaya çalıştılar. ‘Bu anlayış ne gönül, ne hizmet belediyeciliğidir. Anlayış değişmediği müddetçe, bunun bütün faturasını vatandaşlarımıza ödetecekler diye uyardık. İki ayda maskeleri düştü. Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun’da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun! Ancak, İstanbulluların önünde bir fırsat var” dedi.

Yorumlar (0)