Sendikalar ve Hükümet Arasında Toplu Sözleşme Anlaşması İmzalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile sendikalar arasında toplu sözleşme anlaşması imzalandı.

Sendikalar ve Hükümet Arasında Toplu Sözleşme Anlaşması İmzalandı

Sendikalar ile hükümet arasındaki zam pazarlığı sona erdi. Müzakerelerin sona ermesinin ardından sendikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu arasında toplu sözleşme anlaşması imzalandı. Söz konusu imzalar için bir imza töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen imza töreninde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir konuşma yaptı. Bakan Jülide Sarıeroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

KÜMÜLATİF TOPLAM YÜZDE 17.54 ZAM YAPMIŞ DURUMUNDAYIZ

Sözleşme kapsamında anlaştığımız rakamları paylaşıyorum. 2018 yüzde 4+3.5, 2019 yüzde 4+5 olarak zam konusunda mutabakata vardık. En düşük memur maaşı 2018 ilk yarısında 2929, ikinci yarıda 3198 TL. Kümülatif zam 2018 7.6 2019 9.2 artış gerçekleşti. Kümülatif toplam artık yüzde 17.54 zam yapmış durumdayız.

REFAH PAYINDAKİ ARTIŞ

Refah payındaki artış güçlü şekilde gerçekleşti. Piyasalarda çok olumlu etki yaptığını görmüş durumdayız. İnşallah hayırlı olur.

440 teklif maddesi üzerinde müzakere sürdürdük. Bunun sonucunda imza törenini gerçekleştireceğimiz sözleşme metninde 258 maddede uzlaşma var. En yüksek uzlaşma rakamı bu. 50 maddede çok ciddi oranlarda iyileşme var.

Refah payındaki artış güçlü şekilde gerçekleşti. Piyasalarda çok olumlu etki yaptığını görmüş durumdayız. İnşallah hayırlı olur.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 12:11
YORUM EKLE