SGK bu şartları taşıyan herkese geri ödemesiz tek seferlik 24 bin TL ödeme yapıyor! 5 yıl içinde başvurup ödemeyi alabilirsiniz!

SGK bu şartları taşıyan herkese geri ödemesiz tek seferlik 24 bin TL ödeme yapıyor! 5 yıl içinde başvurup ödemeyi alabilirsiniz!

Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşlara çeşitli isimler adı altında ödemeler yapmaya devam ediyor. Gelen son bilgiye göre SGK tarafından evlenecek olan kişilere tek seferlik 24 bin TL ödeme yapılıyor. Geri ödemesiz olarak verilen bu destekten yararlanmak için başvuru şartlarını taşıyanların 5 yıl içerisinde başvurması gerekiyor.

Devlet, vatandaşların ekonomik açıdan rahatlamasını sağlamak adına, sadece sıkıntılı zamanlarında değil, aynı zamanda normal dönemlerde de bir takım ödemeler yapmaktadır. Bu noktada verilen yardımlardan biri olan çeyiz ödeneği, sadece belirli şartları taşıyan kişilere verilmektedir. Ödemeden faydalanmak isteyen kişilerin 5 yıl içerisinde başvurması şart. İşte merak edilen detaylar şu şekilde

ÇEYİZ DESTEĞİ ÖDENEĞİNDEN NASIL YARARLANILIR?

Bu ödenekten yararlanmak isteyen vatandaşlar, ödemelerin nasıl alınacağını merak ediyor. Bu ödemeden yararlanmak isteyen kişilerin, anne ya da babasından dolayı her ay ölüm aylığı alıyor olması gerekmektedir. Ödemeler, 2 yıllık yetim maaşının toplamasına göre belirlenmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, gerekli şartları sağladıkları durumda, SGK İl Müdürlüğü ya da Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvuru dilekçesi ile başvuru yapması gerekiyor.

Başvuru yapan kişilerin evlilikleri henüz nüfus kütüğünde bulunmuyorsa, başvuru için evlilik cüzdanının da yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Bu yardımdan yararlanmak isteyenler için yaş sınırı aranmıyor. İlk kez evlenmiş olan kişiler de bu yardımdan yararlanabiliyor.

SGK bu şartları taşıyan herkese geri ödemesiz tek seferlik 24 bin TL ödeme yapıyor! 5 yıl içinde başvurup ödemeyi alabilirsiniz!

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuruda bulunmak isteyen ve ödemeden yararlanmak isteyen adayların bir takım şartları taşıması gerekiyor. Bu ödenek için 01.10.2008 tarihinden sonra sigortalı olarak çalışan kişilerin dilekçeyle başvurması gerekiyor. Devlet tarafından yetim kız çocuklarına verilen bu ödeme miktarı, limit olarak 2 yıllık yetim maaşı baz alınmaktadır. Diğer kardeşlerin maaşının artması için 2 yıl beklenmesi gerekiyor. Kız çocuklar arasında en son evlenecek olan en yüksek miktarda çeyiz parası almaya hak kazanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler