SGK Emekli Maaşlarının Ödeme Takviminin Değiştiğini Açıkladı

Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşlarına yönelik daha önceden açıklanan ödeme takviminde değişiklik yapıldığını duyurdu. SGK tarafından yayımlanan duyuruya göre emekli maaşları bayramdan önce hesaplara yatırılacak.

EKONOMİ 15.08.2018, 19:25 16.08.2018, 02:27
SGK Emekli Maaşlarının Ödeme Takviminin Değiştiğini Açıkladı

Emekli maaşlarına yönelik daha önceden açıklanan ödeme takviminde değişiklik yapıldı. Yeni takvime göre emekli maaşları 18 Ağustos tarihinden itibaren çekilebilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasıyla vatandaşlara duyurulan maaş detaylarını sizlere aktarıyoruz.

EMEKLİ MAAŞLARI 18 AĞUSTOS'TA HESAPTA

SGK tarafından yayımlanan basın açıklamsında Ağustos ayında yatırılacak olan emekli maaşlarının Kurban Bayramına denk geldiği vurgulandı. Bu bağlamda maaşların bayramdan önce yatırılacağını duyuran Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların 18 Ağustos'tan itibaren bankamatiklerden, 20 Ağustos'tan itibaren ise bankalardan maaşlarını alabileceklerini açıkladı. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. "Ödeme günleri Kurban Bayramı tatiline rastlayan, emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıkları, 18 Ağustos 2018 gününden itibaren bankamatiklerden, 20 Ağustos 2018 tarihinde bankalardan ödenecektir." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
MEHMET ERĞUN TAŞ 1 yıl önce
emekli̇ maaşini ptt den alan bi̇z emekli̇ler maaşlarimizi bayramdan sonra alabi̇leceği̇z demek ki̇.
Hakan yildiz 1 yıl önce
Issizlik maaslari bayramdan once odenicekmi