Sigara zammı cep yakacak! Sigara fiyatlarına yapılan zam tepkilere yol açtı! En ucuz ve en yüksek sigara fiyatları ne kadar?

Geçtiğimiz ayda sigaraya gelen zam miktarı cep yakarken, sigara fiyatlarına yeni bir zam daha geldi. Türkiye’de en çok satış yapan sigara gurubuna 3 TL zam geldi. En düşük sigara fiyatları 14 TL’den satılırken en yüksek sigara 18 Lira 50 kuruştan satışa sunuluyor. Sigara fiyatlarına gelen yüksek oranda ki zam vatandaşın tepkisini çekerken, bugün yapılan açıklamada, Türkiye'de satış yapan bir başka grubun da 1 Eylül'den itibaren sigaraya zam yapacağı ifade ediliyor. Peki En ucuz ve en yüksek sigara fiyatları ne kadar? Marlb., Prlm., Lrk, Mur., L… sigara fiyatları ne kadar? İşte ayrıntılar…

EKONOMİ 04.08.2019, 12:23 05.08.2019, 12:55
Sigara zammı cep yakacak! Sigara fiyatlarına yapılan zam tepkilere yol açtı! En ucuz ve en yüksek sigara fiyatları ne kadar?

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana akaryakıt, doğalgaz, su, elektrik derken şimdi de sigaraya zam geldi. Sigara fiyatlarına gelen zam miktarı diğer gruplara yapılan zam miktarı oranında çok fazla. Türkiye’de şu anda iki gurubun sigara satışları yapılmakta ve en çok satan guruptaki sigaralara bugünden itibaren geçerli olmak üzere 3 TL zam yapıldı. Sigara fiyatlarına yapılan zam miktarı büyük tepkilere yol açtı.

KİMSE BU KADAR ZAMMI BEKLEMİYORDU

Sigara fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Türkiye’den en çok satış yapan gruptaki sigaralara tam 3 TL zam yapıldı. Böylece grubun sattığı bir sigara 3 TL zamla 13 TL'den 16 TL'ye çıktı. Son 6 ayda gelen zamların ardından kimse bu kadar zam geleceğini tahmin etmiyordu. Berat Albayrak, bugüne kadar tam 4 defa ‘’en kötüsünü geride bıraktık’’ dese de, sigaraya yapılan fahiş zamların ardından sosyal medya da ‘’en iyisini geride bıraktık’’ sözleri en dikkat çeken yorumlar arasında oldu.

BİR ZAMLI LİSTE DAHA

Philip Morris'in amblemini taşıyan listede, şirketin sattığı sigaraların zamlanmış fiyatları yer alıyor.

ESNAFTA "ZAM" HAZIRLIĞI

Sigaraya gelen zamları daha önceden bilen kimi esnafların da, ellerindeki ürünleri zamlı fiyattan satabilmek için rafları boşalttığı iddia edildi. Peki en ucuz ve en yüksek sigara fiyatları ne kadar?

Zam sadece ‘British American Tobacco’ serisine geldi. Diğer sigara ücretleri aynı olurken, yeni bir zam gelmeyeceği belirtildi. Philip Morris Türkiye yetkilisi, “Şu anda bir zam söz konusu değil” açıklaması yaptı.

Sigara fiyatlarına ise en son Temmuz ayının ilk günlerinde Gelir İdaresi, sigarada ÖTV miktarına artış yapması ile zam gelmişti.

İŞTE YENİ ZAMLI SİGARA FİYATLARI

Knt Prg. (Blue, Grey, White): 15 TL

Knt D-Range (Blue, Grey, Switch): 15 TL

Knt D-Long (Blue, Grey): 15 TL

Knt Switch: 16 TL

Knt Nano: 18 TL

Rotm.: 14 TL

Vic.: 14,5 TL

Pal.: 14,5 TL

Te. 2000: 14 TL

Te. 2001: 14 TL

Sam.: 14 TL

Sam. 216: 14 TL

Malt.: 14 TL

Yorumlar (96)
Amk akp 2 ay önce
Bu akp zihniyeti milletin anasını sikececek
CAHİT ÖZYURD 2 ay önce
Bunebicim zam tayip bundansora oylarimiz chp ye vereceyiz
Demir 2 ay önce
Ulan bundan sonra akp ye oy verirsem kolum kopsun yeter be bi sigaramiz kalmisti goz koymadiginiz
Nano 2 ay önce
Bu hükümetin Allah belasını versin inşAllah buna oy verenlerinde Allah belasını versin
asao 2 ay önce
akp ye oy verenlerin hepsi yani türkiyenin yarısından fazlası senin anneni baçını eşini s..sin demi
çahil oğlu çahil
miko 2 ay önce
kimsenin beğenmediği it öldüren tekel 2000 14 vay be
CAHİT ÖZYURD 2 ay önce
TAYIP SANA YAZIKLAR OLSUN BUOYBUVERDIGIMPISMAPPI
Ulaş 2 ay önce
Bırakamazsak yarrağı yedik
AMK 2 ay önce
Amina koyayim akp.sana verdigim oyunda amina koyayim. Senin yonetecegin ekonomininde amina koyayim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın