Şoförlük Tecrübesine Göre Araç Sigortası Primi Ödenecek

Son zamanlarda zorunlu araç sigortasına gelen zamlar sonrası, düğmeye basıldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu ile ilgili getirilecek düzenlemeden bahsetti.

Şoförlük Tecrübesine Göre Araç Sigortası Primi Ödenecek

Araç sigortaları ile ilgili olarak yeni bir düzenleme geliyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu ile ilgili bir açıklama yaptı. 

Primler Yüzde 20 Düşecek:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortası primleri ile ilgili olarak, primlerin yüzde 50 düşürüleceğini belirtti. 

Yeni Model Geliyor:

Başbakan Yardımcısı Şimşek, yeni bir model üzerinde çalışıldığını belirtti. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, şu sözleri söyledi: "

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortası primlerinde yüzde 20 civarında bir düşüş olduğunu belirtti. Şu anda yeni bir model üzerinde çalıştıklarını dile getiren Şimşek, şunları kaydetti: "Trafik sigortası zorunlu bir sigortadır, sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiştir. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Deneyimsiz bir şoföre 'al, sür' diyorsunuz. Şoför odaklı, sürücünün sigortalandığı bir sistem çalışılıyor."

Buna göre zorunlu trafik sigortasında, artık şoförler sigortalandırılacak. Deneyimsiz şoförlerin daha fazla sigorta ücreti ödeyeceği tahmin ediliyor. Yeni sistem şoför odaklı olacak.

Kamupersoneli.net | Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE