Son dakika dolar kuru yine yükseliyor! Dolar kurunda son durum ne? 13 Mayıs dolar ve euro alış satış fiyatları

Dolar kuru, Merkez Bankası müdahaleleriyle ve Reuters Haber Ajansı'nın duyurduğu üzere kamu bankalarının döviz rezervlerinden satış yapmasıyla 6 liranın altına indirilmişti. Dalgalı hareketini sürdüren dolar ve euro kurunda son durum ne? İşte 13 Mayıs son dakika dolar ve döviz piyasaları...

Son dakika dolar kuru yine yükseliyor! Dolar kurunda son durum ne? 13 Mayıs dolar ve euro alış satış fiyatları

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki yerel seçimlerin iptali ve yenilenmesi kararının ardından döviz piyasalarında hareketlilik ivme kazandı. Eylül ayından bu yana ilk kez dolar 6 seviyesine euro ise 7'nin üzerine çıkmıştı.

Merkez Bankası TL'de değer kaybının hız kazanmasıyla birlikte politika faizinden yaptığı fonlamayı durdurup, zorunlu karşılıklarda açıkladığı düzenlemelerle piyasadaki TL likiditesini azalttı. MB'nin TL'yi desteklemek için attığı adımların yanı sıra Reuters Haber Ajansı'da kamu bankalarının sınırlı rezervlere rağmen yaklaşık 4,5 milyar dolar satıışı gerçekleştirdiğini yazmıştı.

Peki, dolar kurunda son durum ne? Euro ve dolar kurunda alış satış fiyatları ne durumda? İşte döviz piyasalarından son gelişmeler...

Dolar/TL

Dolar Alış: 5,9904

Dolar Satış: 5,9944

Euro/TL

Euro Alış: 6,7238

Euro Satış: 6,7295

Döviz piyasaların son değerler: Kanada doları, İngiliz sterlini ve daha fazlası...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE