Son Dakika! Dolar Son 3 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Dolar kurundaki sert düşüş devam ediyor. Amerika ile Çin arasında yaşanan ekonomik savaşın sona erecek gibi görünmesi ve İran ambargosu için Türkiye'ye muafiyet uygulanacağı beklentisinin artması kurdaki düşüşü hızlandırdı.

Son Dakika! Dolar Son 3 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Dolar kurundaki düşüş hızlandı. Özellikle de Amerika'nın İran ambargosu için Türkiye'ye muafiyet uygulayacağı beklentisinin artması dolar kurundaki düşüşü hızlandırdı. 

Dolarda yeni direnç noktası 5,35 lira olarak belirlenirken bu noktanın aşılması durumunda düşüşün 5,10 liraya kadar hızlanarak artacağı ve doların bu direnç noktasını test edeceğini açıkladılar. 

Dolar Kuru Kaç TL Oldu?

Yaşanan düşüşün ardından dolar kuru şu anda 5,44 liradan alınırken 5,51 lira üzerinden satılıyor. 

Euro kuru ise 6,20 lira alış ve 6,28 lira satış fiyatı ile işlem görmeyi sürdürüyor. 

Dolarda Düşüş Devam Edecek Mi?

Ekonomistlerin bu yöndeki tahmini düşüşün devam edeceği şeklinde. Özellikle de bugün Amerika'da açıklanacak olan istihdam raporu verileri dolar kurunun bu geceki ve yarın ki yönünü belirleyecek önemli etkenler arasında bulunuyor. 

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE