Son Dakika! Dolar ve Euro Yeniden Yükselişe Geçti, Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Uzun süredir Merkez Bankası tarafından yapılan baskılarla 4,59 lira seviyesinde tutulan dolar kuru bu baskıyı kırarak yükselişe geçti. Doların yanı sıra Euro kuru ve altın fiyatları da yükselişte...

EKONOMİ 06.06.2018, 11:59
Son Dakika! Dolar ve Euro Yeniden Yükselişe Geçti, Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Dolar 4,60 Lira Sınırını Aştı 

Merkez Bankası tarafından yapılan baskılarla 4,60 lira sınırının altında tutulan dolar kuru sonunda yapılan baskıyı aşmayı başardı. Dolar kuru şu anda anlık 4.6239 lira seviyesinden işlem görmeyi sürdürürken dünkü kapanışa göre yüzde 0,60 oranında artış gösterdi. 

İtalya'da yaşanan siyasi belirsizlik ve Yunanistan'da yaşanan ekonomik kriz ile boğuşan Avrupa Birliği para birimi Euro'da yükselişe geçti ve 5.4373 lira seviyesine tırmandı. Euro kurunda yaşanan artış ise yüzde 0,86 olarak belirlendi. 

Altın Fiyatları Yükselişte!

Dolarda yaşanan kıpırdanma altın fiyatlarına da olumlu yansıdı. Altın fiyatları yükselişe geçerken 24 ayar gram altın fiyatı yüzde 0,60 değer artışı ile 193 lira seviyesine yaklaşarak 192,99 lira seviyesinden işlem gördü. Çeyrek altın fiyatları ise 305,94 lira alış ve 312,85 lira satış olarak uygulanıyor. 

Elinde Altın Olanlar Ne Yapmalı?

Yükselen altın fiyatları altın yatırımını tercih eden kişileri mutlu etmeye devam ederken uzmanlar uzun vadeli altın yatırımı yapan kişileri ani fiyat çıkış ve iniş süreçlerini fırsata çevirmeleri konusunda uyarıyor. Gelen kar satışlarının ardından düşen altın fiyatları mutlaka altın almak istiyorum diyen kişiler için değerlendirilmesi gereken büyük bir alım fırsatı olarak öne çıkıyor. Alımlarla beraber yükselişe geçen altın fiyatları ise altını satmak için doğru zamanı arayan kişilere hitap ediyor. Kaynak: kamupersoneli.net

Yorumlar (0)