Son Günlerde Yoğunluk Yaşanacağı Düşünülen İmar Barışı Ne Zaman Sona Erecek?

8 Haziran tarihinde başlayan İmar Barışı için süreç daralıyor. 31 Ekim'de sona erecek olan uygulama kapsamından yararlanmak isteyen vatandaşlara ise uzmanlardan uyarı geldi. Detayları haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 30.09.2018, 18:53 30.09.2018, 19:56
Son Günlerde Yoğunluk Yaşanacağı Düşünülen İmar Barışı Ne Zaman Sona Erecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan İmar Barışı uygulaması için süreç daralıyor. Bu konuda son bir aya girilirken uygulamadan faydalanmak isteyen vatandaşlara uyarılar geldi. 

Uzmanlar İmar Barışı uygulaması vatandaşların işlemlerini kesinlikle son günlere bırakmamalar gerektiği vurgusunda bulundular. 

İşte İmar Barışı konusunda yapılan uzman açıklamaları ve uygulamaya dair detaylar,

İMAR BARIŞI UYGULAMASI İÇİN UZMANLARDA UYARI

İmar Barışı uygulaması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması amacıyla hayata geçirildi. 

İmar barışı için süreç 8 Haziran tarihinde başladı ve bu düzenleme kapsamında 5 milyon kişi başvuruda bulundu. Ancak İmar barışı için süreç 31 Ekim tarihinde sona erecek. İmar barışında son bir aya girilirken vatandaşlara kritik uyarılar geldi. 

10 MİLYON BEKLENEN BAŞVURU SAYISI 5 MİLYON SON GÜNLERE DİKKAT

İmar barışından faydalanmak isteyen vatandaşların mağdur olmamaları adına uzmanlar bazı açıklamalarda bulundular. Uzmanlar 13 milyon vatandaş için bu konuda sorun yaşadığını ve başvuru sayısının 5 milyon olduğuna dikkat çekti. 8-10 milyon civarında bir başvuru olmasını beklediklerini bildiren uzmanlar son bir ay için uyarılarda bulundular. 

Bu konuda son günlerde yoğunluk yaşanacağını dile getiren uzmanlar, "Bu yüzden son ay ciddi yoğunluk olacağını düşünüyoruz. Ayrıca 20 Eylül'de ilgili tebliğde yaşanan değişiklik, yoğunluğun artmasına neden olacaktır. Vatandaşlarımız, bu nedenle başvurularını son günlere bırakmasınlar." ifadeleriyle vatandaşları uyardılar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)