Sosyal Medyada Hacizli Araba Avcıları Aranıyor ! İhbar Eden Kişilere 6 Bin TL Ödül Verilecek

Borçlarını ödemeyip otomobillerine haciz konulan kişilere yönelik özel istihbarat şirketleri kurulmaya başlandı. Konu ile ilgili olarak şirketler tarafından sosyal medya aracılığı ile ihbarda bulunulması istendi. Ayrıca ihbar eden kişilere de 6 bin TL para ödülü verileceği belirtildi.

EKONOMİ 06.09.2019, 10:53
Sosyal Medyada Hacizli Araba Avcıları Aranıyor ! İhbar Eden Kişilere 6 Bin TL Ödül Verilecek

İstihbarat şirketleri tarafından AVM otoparklarında, sokaklarda terk edilmiş, uzun süredir park halinde kalmış otomobillere ilişkin olarak harekete geçildi. Sahiplerinin borçlarından dolayı gelen hacizler nedeniyle yakalama kararı bulunan otomobilleri ihbar edenlere ise otomobilin değerine göre ödül verilmeye başlandı. 

Bazı şirketler tarafından bu görev üstlenildi ve sosyal medyada yer almaya başladı. Hürriyet Gazetesinden Burak Taşçı'nın aktardıklarına göre Instagram, Facebook gibi mecralarda hacizli arabalara ilişkin dosyaları elinde tutan şirketler ilan vererek arabaların bulunmasını hızlandırıyor.

Uzun süre beklemesinden dolayı şüphelenilen otomobilin plakasını istihbarat şirketine gönderildiğinde araç hakkında haciz, yakalama kararı olup olmadığı kontrol ediliyor. Bunun yanı sıra ihbar eden kişiden otomobilin açık adresi talep edilitor ve hacizli yakalamalaı araç adresinden alınıyor. 

Aracın çekici ile alınmasının ardından hukuki işlemler ve otomobil icra dairesi tarafından satışa çıkarılıyor.

6 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK

İhbar edilen otomobilin aranan kriterlere uyması halinde istihbarat şirketleri ihbarcıya 300 TL ile 6 bin TL arasında ödeme yapıyor. 

Antika değeri haricinde çok eski olan otomobillerin satışından da fazla gelir elde edilmemesi nedeniyle ekonomik değeri olan otomobiller için ihbar ödemesi gerçekleştiriliyor.

Yorumlar (2)
kosovali 3 ay önce
nereye ihbar edecegiz telefon numarasi iletisim
Hüseyin ÖZMEN 3 ay önce
05452356753 ihbar edin bakalım icralıkmı diye