Stajyer Öğrencilere Aylık En Az 480 TL Ödeme Yapılacak!

Staj yapan öğrencilere maaş ödemeleri gerçekleştirilmekte. İşletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere verilecek ücretin alt sınırı bulunurken, ödemelere devlet desteği de sağlanacak ve en az 480 TL ödeme yapılacak. İşte detaylar.

Stajyer Öğrencilere Aylık En Az 480 TL Ödeme Yapılacak!

Staj yapan öğrencilere aylık olarak en az 480 TL ödeme yapılacak. Ayrıca stajyer maaşlarına devlet katkısı devam edecek.

Staj yapan öğrencilere işletmelerde mesleki eğitim görmeleri, staj veya tamamlayıcı eğitimlerine devam eden öğrencilere verilecek ücretin alt sınırı bulunurken ödemelere devlet desteği sağlanacak.

Söz konusu detaylara göre staj yapan öğrencilere en az asgari ücretin yüzde 30'u kadar maaş ödenmesi zorunlu olarak açıklanmıştı.

Bu yıl staj yapacak öğrencilere aylık olarak 480, 94 TL altında ücret verilemyecek. Devlet verilecek olan ücretlere katkı sağlayacak.

Diğer yandan devlet katkısı tutarı ise;

20'den az personel çalıştıran işletmeler için 3'te 2'si

20 ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için 3'te 1'i olarak ödenecek.

Buna göre, devlet katkısı tutarı bu yıl 20'den az personel çalıştıran işletmeler için 320,62, 20 ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için 160,31 lira olarak uygulanacak.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, öğrencilerin ücretlerine yapılan devlet katkısı ödemelerinin süresi 2018- 2019 eğitim yılından itibaren 3 eğitim ve öğretim yılı uzatıldığı ifade edilmişti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAZA
ZAZA - 6 ay Önce

bi̇ze aylik 435 veri̇yorlar

Serkan
Serkan - 8 ay Önce

Stajyer maaşı 480 TL degil mı

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

muhasebede ofisinde staj yapıyorum tüm arkadaşlarımın staj parası yatmış benimki hala yatmadı mali müşavirde hesabına para yatmadığı için ödeme yapamıyorum diyor en geç hangi gün yatıyor

MEHMET
MEHMET - 8 ay Önce

merhaba ben orta okulda staj yapiyorum ama 290 tl yatacak normalde 490 tl deği̇lmi̇ nasil oluyor

Merve
Merve - 7 ay Önce

Bende çocuk gelişimi eylül 24 başladuk bu aya kadae 217 lira yattı ondan beri yatmadı