Şubat Ayında En Az İlkokul Mezunu 38 Bin 753 Personel Alınıyor (KPSS'li ve KPSS'siz)

Şubat ayında kamu kurum ve kuruluşları ile Bakanlıklara çok sayıda memur alımı yapılıyor. Bunun yanı sıra özel sektör firmalarının İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanlar kapsamında personel alımları yapılıyor. Ayrıca bankalara da personel alımı yapılmaktadır. Bunu sayılar toplandığında Şubat ayında binlerce personel alımının yapılacağı görülüyor. Söz konusu ilanlara ilişkin tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Şubat Ayında En Az İlkokul Mezunu 38 Bin 753 Personel Alınıyor (KPSS'li ve KPSS'siz)

Bilindiği gibi Bakanlıklar, kamu kurum kuruluşları, bankalar, özel sektör firmaları çeşitli ilanlarını yayımlayarak kendi bünyelerinde çalıştırmak üzere personel alımının yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu personel alım ilanları kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin yayımladığı gibi Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden banka personel alım ilanları çeşitli kariyer siteleri aracılığıyla veya kendi resmi siteleri aracılığı ile ilanlarını yayımladılar. Bunun yanı sıra özel sektör firmaları ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden ilanlarını yayımlıyor. 

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilanların detaylarını başvuru şartlarını ve başvuruların nasıl yapılacağını kamu personeli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

KAMU PERSONEL ALIM İLANLARI

TÜBİTAK BİLGEM 15 Personel Alımı

Söz konusu ilana başvurular 16 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapacak olan adayların "Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

TBMM 40 Personel Alım İlanı

TBMM personel alım ilanına başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 01.01.2018 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1988 tarihi ve sonrası doğumlu olmak), Stenograflık görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak, 2017 yılında (A) grubu kadrolar için yapılan KPSS lisans sınavları sonucunda, KPSS P1, KPSS P2, KPSS P3, KPSS P4, KPSS P18, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P29, KPSS P38 ve KPSS P43 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

SGK 50 Personel Alım İlanı 

SGK personel alım ilanına başvurular 9 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adayların "en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak" şartları ile özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Enerji Bakanlığı 20 Personel Alım İlanı

Söz konusu ilana "KPSS'den 75 ve üzeri puan almış olmak, En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak" şartlarına haiz olan adaylar başvuru yapabilir. Ayrıca ilana başvurular 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Kalkınma Bakanlığı 13 Personel Alım İlanı

Kalkınma Bakanlığı personel alım ilanına başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adayların KPSS'lerden birine katılmış ve en az 75 puan almış olmaları gerekirken 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Ayrıca söz konusu alım ilanı başvuru yapacak olan adayların giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Spor Bakanlığı 30 Personel Alım İlanı

Spor Bakanlığı personel alımı 5 şubat 2018 ile 16 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. İlana başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak. Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren ve yukarıda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak ve Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

MSB VE MSÜ 496 PERSONEL ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu toplam 496 memur alımı yapıyor. İlana başvurular 12 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak, Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Memur Olur raporu almış olmak, Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak, Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

TSK 9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı

Türk Silahlı Kuvvetleri MSÜ kapsamında yetiştirilmek üzere 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan adayların "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ÖSYM Başkanlığınca 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak “2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2018-MSÜ)”na katılmak ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak, Harp Okulları Kanunu ve Yönetmeliği ile Astsubay Meslek Yüksekokulları Kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen “Giriş Şartlarını” taşımak" şartlarını taşımaları ve diğer şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Başvurular 15 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. 

İlanın detayları için TIKLAYIN.

BANKA PERSONELİ ALIM İLANLARI

İş Bankası Personel Alım İlanı

İş Bankası yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacak. İş Bankası  yayımladığı ilan kapsamında alacağı personelleri İstanbul, Ankara'da bulunan banka şubelerinde görevlendirecek.

İş Bankası personel alım ilanında ''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 4 yıllık eğitim veren bilgisayar, yazılım, elektrik elektronik, endüstri, istatistik, matematik, mekatronik, telekomünikasyon, bilişim ve enformatik alanlarındaki bölümlerinden mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak, Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak, Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini tamamlamış olmak ve 30 yaşından küçük olmak" şartlarının arandığı ifade edildi.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Şekerbank Personel Alım İlanı

Şekerbank personel alım ilanında banka tarafından adaylarda ''Bankacılık sektöründe kariyer hedefi olan, Analitik düşünce yapısına sahip ve dikkatli, Ekip çalışması ve koordinasyon becerisi kuvvetli, Dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek ve İletişim yeteneği kuvvetli, çözüm odaklı ve müşteri memnuiyetine önem vermek'' şartları aranmaktadır. 

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Denizbank Personel Alım İlanı

Denizbank personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "T.C vatandaşı olmak, kadrolarda yer alan unvana göre belirlenmiş eğitim şartını karşılamak, Tercihen alanında tecrübeli, sözlü ve yazılı iletişim yeteneği gelişmiş, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, MS Ofis uygulamalarına hakim, Yoğun ve vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilen ve görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Garanti Bankası Personel Alım İlanı

Garanti Bankası personel alımında ise başvuru yapacak olan adaylarda Garanti Bankası tarafından "kadro ve unvanlara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak (Garanti Bankası tarafından yayımlanan ilanda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvurabileceği kadrolar yer alıyor), Bilgisayar ve office programlarına hakim olmak, Belirlenen mesai saatlerine uymak ve gerektiğinde vardiyalı çalışmayı kabul etmek, Kadrolara göre belirlenen yaş şartını sağlamak, bazı unvanlara göre istenen tecrübe şartını karşılamak, pozitif, güler yüzlü, iletişim ve ikna becerileri yüksek olmak, müşteri ilişkileri iyi olmak" şartları aranmaktadır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Akbank Personel Alım İlanı

Akbank personel alım ilanı için başvuru yapacak olan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kadrolara ve unvanlara göre belirlenen yaş aralığında bulunmak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, (askerliği yapmış olmak, muaf tutulmak veya tecilli olmak), kadrolara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak (söz konusu ilanlarda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar yer almaktadır)" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

İŞÇİ ALIM İLANLARI

Türkiye Geneli Beden İşçisi Alım İlanı

Türkiye geneli 21 bin 61 beden işçisi alımı yapılıyor. Söz konusu personel alım ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanmıştır. İlana başvuru yapacak olan adayların b ehliyetine sahip olmak, özel şartlara haiz olmak ve unvanlara göre eğitim şartına haiz olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir. Adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

NATO POL Tesisleri İşçi Alım İlanı

MSB Nato Pol Tesislerine 42 personel alımı yapılmaktadır. Söz konusu personel alım ilanına başvurular 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylarda "2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP93 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Tehlikeli ve çok tehlikeli işler yönetmeliği kapsamına giren işlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasında engeli bulunmamak. İlan metninde yer alan kadrolarda belirtilen unvanlara göre açıklanan eğitim seviyesinden mezun olmak." şartları aranmaktadır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

1423 Çağrı Merkezi İşçisi Alım İlanı

Söz konusu personel alım ilanında son başvuru tarihi belirtilmemiştir ve ilana başvuru yapacak olan adaylarda "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Düzgün bir diksiyona sahip olmak ve etkili iletişim kurabilmek, Vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, Bilgisayar ve Office programlarını etkili bir biçimde kullanabilmek" şartları aranmaktadır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

İŞKUR Aracılığıyla 4 Bin 500 Personel Alımı

İŞKUR tarafından 1192 şoför alım ilanı ile 1137 büro memuru alım ilanı yayımlandı. Bunun yanı sıra 2119 güvenlik görevlisi alım ilanı da yayımlandı.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kocaeli Üniversitesi 107 Personel Alım İlanı

Kocaeli Üniversitesi 107 personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak ve 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak." şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Söz konusu ilana başvurular 16 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 22 Personel Alım İlanı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlanda hemşire, ebe ve acil tıp teknisyeni kadroları için ayrı ayrı genel şart belirtilmiştir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

ÖSYM Başkanlığı 6 Personel Alım İlanı

ÖSYM Başkanlığı personel alım ilanına başvurular 7 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. İlana başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

SHGM 28 Personel Alım İlanı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda 3 kadro için toplam 28 personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular 9 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecektir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

TEİAŞ 20 Personel Alım İlanı

Türkiye Elektrik İletim A. Ş. Genel Müdürlüğü 20 personel alım ilanına başvurular 9 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylarda "Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak. Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, Görevlerini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak, Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak," şartları ve özel şartlar aranmaktadır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

YÖK 6 Personel Alım İlanı

YÖK 6 sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.  İlana başvuracak olan adayların "hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak, Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak, Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Yargıtay 110 Personel Alım İlanı

Söz konusu ilana başvurular 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

SGK 8 Personel Alım İlanı

Söz konusu ilana başvurular 8 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. SGK personel alımı için başvuru yapacak olan adaylarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, İngilizce dilinde öğretim yapan lisans düzeyinde öğrenim programlarından ilanda belirtilen durumda mezun olmak, YDS'den 'E' düzeyinde puan almış olmak, Başvuru yapılan sözleşmeli bilişim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere ilişkin çalışmalarını belgelemek, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak" şartları aranmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:17
YORUM EKLE