banner731

Taksilerde Yeni Dönem! Vergi İndirimi Ne Kadar Olacak?

Maliye Bakanlığı tarafından Hükümetin aldığı kararlar gereği taksilerde yeni dönem başlayacak. Alınan kararlara göre vergi indirimi yapılacağı ifade edilmekte.

EKONOMİ 11.02.2017, 20:41
Taksilerde Yeni Dönem! Vergi İndirimi Ne Kadar Olacak?

Maliye Bakanlığı tarafından Hükümetin desteklediği kararlar gereğince taksilerde yeni dönemin başlayacağı ifade ediliyor.  Alınan kararlara göre vergi indirimleri uygulanacak.

Türkiye ekonomisinde katkı sağlamak ve yaşanılan süreç içerisinde esnafın yükünü hafifletmek amacıyla yapılan düzenlemelere bir yeni gelişme daha eklenmiş oldu. Yapılan yeni düzenlemelerle beraber Maliye Bakanlığı, taksicilerin ödediği vergi ile alakalı sevindirici bir haber geldi.

8 BİN TÜRK LİRA GELİR

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelere göre yıllık gelirinin 8 bin TL’nin altında bulunan taksicilerden vergi alınmayacağı açıklandı. 8 bin TL’nin üzerinde yıllık geliri olanların ise bu meblağın üstü olan kısım için vergi ödemesine karar verildiği duyuruldu. Buna göre, yıllık beyan edilen kazancın yüzde 15’ini gelir vergisi olarak verecek mükellefin yıllık gelirinin 8 bin TL’ye kadar olan kısmı vergiden sayılmayacak.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)