Tarım Arazilerinin Kiralanması Uygulamasına Yoğun Talep

Hazine arazilerinin düşük bir ücret karşılığında çiftçilere kiralanması konusunda açıklamalarda bulunmuş ve uygulamanın hayata geçirildiğini açıklamıştı. Uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından ise yapılan başvurulara dair bilgiler verildi. Detaylar haberimizde...

Tarım Arazilerinin Kiralanması Uygulamasına Yoğun Talep

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Aydınlanma Buluşması'nın açılış törenine katıldı. Tören kapsamında katılımcılara yönelik bir konuşma yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ekonomiye dair görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kriz yok açıklamalarını da eleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, McKinsey konusuna da değindi. 

'DOLARIN ATEŞİNİ SÖNDÜRMEK İÇİN PARA DİLENİYORLAR'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekonomi değerlendirmesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye'de kriz yok'' ile 'özel sektör bu krizi fırsata çevirebilir' açıklamalarına geniş yer verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisiyle çeliştiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışından gelen yatırımcılardan borç para dilenildiğini iddia etti. 

“Bugün Erdoğan Kızılcahamam'da konuşarak tek hedefi olan bana diyor ki, ‘Kriz Türkiye'de yok. Ekonomide yok' diyor. Ama 16 dakika önce aynı Erdoğan, ‘Özel sektör kendi içerisinde bu krizi aşar' diyor. Ben ne diyeyim şimdi? Biliyorsunuz, kendisi camlara gelen metinleri okuyup geçiyor. Düşünmediği için de kendisi ile çelişiyor. Ben söyleyeyim, Türkiye'de bir kriz var. Vatandaşın mutfağında yangın var, sen diyorsun kriz yok. Tabii Saray'da kriz yok, ama vatandaşın mutfağı yanıyor. Hani kriz yok diyor ya, sonrasında ‘Her kriz kendisi ile fırsatlar getiriyor’ diyor. ‘Yurt dışına gidip yatırımcıyı çekiyoruz’ diyor. Hangi yatırımcı gelecek? Yatırımcının gelmesi için can ve mal güvenliğinin oluşması gerekiyor. Peki niye gidiyorlar? Borç para dilenmek için. Çünkü doların ateşini düşürmeye çalışıyorlar”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE