Tarım Bakanı Pakdemirli: 550 Bin Çiftçiye Tarım Kart Dağıtılacak

Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan çiftçilere verilecek tarım kart konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bu kartlar ile çiftçilere önemli miktarlarda kredi sağlanacağını ifade eden Bakan Pakdemirli ile Bakan Turhan'ın açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

Tarım Bakanı Pakdemirli: 550 Bin Çiftçiye Tarım Kart Dağıtılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, PTT ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri arasında iş birliği yapılması dolayısıyla düzenlenen imza törenine katıldılar. 

Burada çiftçilere sağlanması planlanan yeni destekler için verilecek olan Tarım Kart hakkında açıklamalarda bulunan iki bakan bu projenin detayına dair bilgiler verdiler.

ÇİFTÇİLERE TARIM KART

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere destek olması amacıyla başlatılan Tarım Kart projesine dair yapmış olduğu açıklamasında, bu kart ile yapılabilecek işlemlere dair bilgiler verdi. Çiftçilerin gündelik işlerini oldukça kolaylaştırmayı amaçlayan Tarım Kart projesi ile hizmetin çiftçilerin ayağına götürüleceğini ifade etti. 

“Tarım Kart ile çiftçimizin en büyük faydasına olacak işi yaptık. Çiftçimiz hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet alacak, istediği zaman evinden, tarlasından ayrılmadan, ilçeye gitmeden işini yapabilecek. İsterse gübresini, mazotunu, yemini ve danışmanlık hizmetlerini bu kartla alacak. Proje olarak da tarımsal destekleri ayni ve maddi olarak bu kart üzerinden vermek için Tarım Kredi ile çalışıyor ve neticelendiriyor olacağız”

'ÇİFTÇİYE YILLIK 2.5 MİLYAR NAKDİ KREDİ ÖDEMESİ SAĞLANACAK'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'da tarım kart konusu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, bu kart ile çiftçilere hem nakdi hem ayni kredi sağlanacağını bildirdi. Tarım Kart'ın nasıl elde edileceğine dair de bilgiler veren Bakan Turhan şu ifadeleri kullandı. 

"Yaklaşık 550 bin kooperatif ortağına Tarım Kart dağıtılacak. Söz konusu kartlar ile çiftçimize yıllık tahmini 2,5 milyar lira nakdi, 6 milyar lira ayni kredi ödemesi sağlanacak. Kooperatif üyelerinin PTT'ye ait işyeri ve ATM'lerde Pttkart ile yapacakları iş ve işlemlerde de hiçbir komisyon ya da işlem ücreti alınmayacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit
Ferit - 9 ay Önce

Hiç bir şey istemiyoruz tefeci tarım kredi Koperetifleri Çifçinin hayatında çıkarın tefecilere artık devlet dur demesi lazım

Efe
Efe - 9 ay Önce

Hala ciftciyi borclandirma pesinde lanet olsun size gelin canimizi alin be

Hayri bitkin
Hayri bitkin - 9 ay Önce

Bitirdiniz cifciyi 780 liradan arpa aldiniz be

Ferhat
Ferhat - 9 ay Önce

Çiftçiyi perisan ettiler dahada perişan edecekler

Musa
Musa - 9 ay Önce

Sayın bakanım tarım ilaçları görev yapmıyor zarardayız çok

Rençber
Rençber - 9 ay Önce

Yargıtay dahi tarım kredi kooperatifleri birliği çiftçi kurumu değil, ticari bir kuruluştur diyor ve bankaların uyguladıkları ticari kredi faiz oranları ni onayladı... Sayın bakan önce sadece isminde tarım kelimesi geçtiği için çiftçi kuruluşu olamayan bu bozuk yapıya destek olarak piyasayı daha da bozmasaniz çok iyi olur, efendim.

mustafa
mustafa - 9 ay Önce

yanlız tarım kredi kooperatifi üye olan çiftçilerimi yararlanacak

olcay
olcay - 9 ay Önce

en buyuk faizci tarim kredi yeni oyunlar pesinde bu karti butun bankalar veriyor zaten pttde banka olma pesinde