Tarım Bakanı Pakdemirli: 550 Bin Çiftçiye Tarım Kart Dağıtılacak

Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan çiftçilere verilecek tarım kart konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bu kartlar ile çiftçilere önemli miktarlarda kredi sağlanacağını ifade eden Bakan Pakdemirli ile Bakan Turhan'ın açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 27.09.2018, 01:36
Tarım Bakanı Pakdemirli: 550 Bin Çiftçiye Tarım Kart Dağıtılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, PTT ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri arasında iş birliği yapılması dolayısıyla düzenlenen imza törenine katıldılar. 

Burada çiftçilere sağlanması planlanan yeni destekler için verilecek olan Tarım Kart hakkında açıklamalarda bulunan iki bakan bu projenin detayına dair bilgiler verdiler.

ÇİFTÇİLERE TARIM KART

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere destek olması amacıyla başlatılan Tarım Kart projesine dair yapmış olduğu açıklamasında, bu kart ile yapılabilecek işlemlere dair bilgiler verdi. Çiftçilerin gündelik işlerini oldukça kolaylaştırmayı amaçlayan Tarım Kart projesi ile hizmetin çiftçilerin ayağına götürüleceğini ifade etti. 

“Tarım Kart ile çiftçimizin en büyük faydasına olacak işi yaptık. Çiftçimiz hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet alacak, istediği zaman evinden, tarlasından ayrılmadan, ilçeye gitmeden işini yapabilecek. İsterse gübresini, mazotunu, yemini ve danışmanlık hizmetlerini bu kartla alacak. Proje olarak da tarımsal destekleri ayni ve maddi olarak bu kart üzerinden vermek için Tarım Kredi ile çalışıyor ve neticelendiriyor olacağız”

'ÇİFTÇİYE YILLIK 2.5 MİLYAR NAKDİ KREDİ ÖDEMESİ SAĞLANACAK'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'da tarım kart konusu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, bu kart ile çiftçilere hem nakdi hem ayni kredi sağlanacağını bildirdi. Tarım Kart'ın nasıl elde edileceğine dair de bilgiler veren Bakan Turhan şu ifadeleri kullandı. 

"Yaklaşık 550 bin kooperatif ortağına Tarım Kart dağıtılacak. Söz konusu kartlar ile çiftçimize yıllık tahmini 2,5 milyar lira nakdi, 6 milyar lira ayni kredi ödemesi sağlanacak. Kooperatif üyelerinin PTT'ye ait işyeri ve ATM'lerde Pttkart ile yapacakları iş ve işlemlerde de hiçbir komisyon ya da işlem ücreti alınmayacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (9)
Ferit 1 yıl önce
Hiç bir şey istemiyoruz tefeci tarım kredi Koperetifleri Çifçinin hayatında çıkarın tefecilere artık devlet dur demesi lazım
Efe 1 yıl önce
Hala ciftciyi borclandirma pesinde lanet olsun size gelin canimizi alin be
Hayri bitkin 1 yıl önce
Bitirdiniz cifciyi 780 liradan arpa aldiniz be
Ferhat 1 yıl önce
Çiftçiyi perisan ettiler dahada perişan edecekler
Musa 1 yıl önce
Sayın bakanım tarım ilaçları görev yapmıyor zarardayız çok
Rençber 1 yıl önce
Yargıtay dahi tarım kredi kooperatifleri birliği çiftçi kurumu değil, ticari bir kuruluştur diyor ve bankaların uyguladıkları ticari kredi faiz oranları ni onayladı... Sayın bakan önce sadece isminde tarım kelimesi geçtiği için çiftçi kuruluşu olamayan bu bozuk yapıya destek olarak piyasayı daha da bozmasaniz çok iyi olur, efendim.
mustafa 1 yıl önce
yanlız tarım kredi kooperatifi üye olan çiftçilerimi yararlanacak
olcay 1 yıl önce
en buyuk faizci tarim kredi yeni oyunlar pesinde bu karti butun bankalar veriyor zaten pttde banka olma pesinde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın