Taşeron İşçilere Yüzdelik Dilimlerin Geri Ödenmesiyle İlgili Flaş Karar

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası tarafından kamuda çalışan yaklaşık 500 bin kamu çalışanını ilgilendiren yüzdelik dilimlerin geriye ödenmesiyle ilgili bir dava açıldı. Bu dava ise taşeron işçilerin lehine sonuçlandı.

EKONOMİ 02.12.2019, 09:26
Taşeron İşçilere Yüzdelik Dilimlerin Geri Ödenmesiyle İlgili Flaş Karar

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası tarafından kamuda çalışan yaklaşık 500 bin kamu çalışanını ilgilendiren yüzdelik dilimlerin geriye ödenmesiyle ilgili açılan dava taşeron işçilerin lehinde sonuçlandı.

Kamuda görev yapan 4/D’ li kamu çalışanlarının 2 Nisan 2018 den önce asgari ücretin üzerindeki aldıkları ücretlerin, kadroya geçtikten sonra ödenmemesi üzerine Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası üyesi adına dava açtı. Bu dava ise taşeron işçilerin lehine sonuçland ve yüzdelik dava kazanıldı. 

VERİLEN KARAR

Bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda Ambulans Sürücüsü olarak çalışan ve 02.04.2018 tarihide 696 Sayılı KHK ile kadroya geçen üyemiz Hasan ÖZTÜRK adına sendikanın açmış olduğu (%30) yüzdelik dilim emsal davası, “yüzdeliklerin dilimlerin 01.01.2019 tarihi itibari ile ödenmesi gerektiği yönünde lehine sonuçlanarak kesinleşmiştir."

Yorumlar (0)