Taşeron İşçilerin Kadro Geçişleri Yapılmaya Başlandı

Taşeron işçilerin kadroya geçişleri bugünden itibaren başladı. İşçilerin aldıkları maaşların 1.5 katı kadar promosyona kavuşabilecekler. Devlet kadrosuna geçenler ikramiye sahibi olacaklar. Peki kadro geçişleri nasıl yapılacak? Sistem nasıl işleyecek? İşte detaylar...

EKONOMİ 02.04.2018, 16:23
Taşeron İşçilerin Kadro Geçişleri Yapılmaya Başlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan taşeron işçilerin kadro geçişleri bugün itibariyle başladı. Ayrıca taşeron işçilerin kadroya geçişleri hem gelirlerini artıracak ve hem de özlük hakları iyileştireceği ifade edilirken işçilerin geçmişte aldıkları maaşların tam 1.5 katı kadar promosyona sahip olabilecekler.

Devlet kadrosuna geçen 450 bin işçiye 52 günlük ilave olarak ikramiye ücreti ödemesi yapılacak.

Bütün işçilerin asgsari ücret aldıkları ifade edilirken yaklaşık olarak 1 milyar liralık ikramiye ödemesi yapılmış olacak. Dİğer yandan kadro geçiş süreci sebebiyle 3 aydır askıda bekletilen toplu iş sözleşmlesinden kaynaklanan ücret ve farklarda bu sayede hesaba yatırılmış olacak. Arşiv taraması gecikenler sonuçlarını beklemeden akşam saatlerine kadar kadrolara geçirilmiş olacak.

Kadrolara geçişle beraber kamu kurumlarıundaki statü karmaşası sona erecek ve kıdem hakları değişmeyecek. Çalışanlar mevcut kıdemleriyle geçiş sağlarken yıllık ücretli izinler konusunda hakları bulunacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)