Taşeron İşçilerinin Ek Ödeme ve İkramiye Tarihi Belli Oldu

Kamuda 4/D'li olarak görev yapan taşeron işçilere Eylül ayında eğitim yardımı yapıldı. Bunun yanı sıra Ekim ayında ise 5 günlük ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek. 4/D’li taşeron işçiler tarafından ilave tediye ikramiye ödemesinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Bilindiği gibi taşeron işçilerin ilave tediyeleri 31 Ocak 2019 tarihinde ödenmişti. Ayrıca 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitte gerçekleştiriliyor. Bu ödemelerin son taksitinin ödenme tarihi de belli oldu.

EKONOMİ 23.09.2019, 23:26 23.09.2019, 23:28
Taşeron İşçilerinin Ek Ödeme ve İkramiye Tarihi Belli Oldu

Yıllardır süren sancılı süreç sonunda kadro talepleri gerçekleşen taşeron işçiler sonunda kadroya alınarak 4/D statüsüne kavuştu. Taşeron işçiler kamu işçisi statüsüne (4D) geçirilen kişiler başlangıçta mevcut şartlarla kadroya alındı. Ancak bu işçilerin ileride vakti saati geldiğinde toplu iş sözleşmesi yapılırken pazarlık hakkı olacak. Bu anlamda mevcut maaşların ve özlük haklarının iyileştirilmesi söz konusu.

Bu bağlamda Kamuda kadrolu olarak çalışan taşeron işçilerine müjde geldi! Eylül,Ekim ve Aralık ayında ikramiye ve Ek ödeme verileceği duyuruldu. Ayrıntılar haberimizdedir. Kamuda kadrolu olarak görev yapan taşeron işçilerin 4 taksit şeklinde ödenmesi planlanan ilave tediye ödemeleri aralık ayında hesaplara yatırılacak.

TEDİYE ÖDEME TARİHİ BELLİ OLDU

Kamuda 4/D'li olarak görev yapan taşeron işçilere Eylül aynda eğitim yardımı yapıldı. Bunun yanı sıra Ekim ayında ise 5 günlük ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek. Bu noktada eğitim ödemesi olarak yapılacak olan tutarlar öğrenim düzeyine göre değişmektedir.

İşçilere ilköğretime devam eden çocuğu olması durumunda 100 TL, ortaokula devam eden bir çocuğu olması durumunda 110 TL, liseye devam etmesi durumunda 120 ve yükseköğretim düzeyinde bir eğitim alması durumunda ise 140 TL ödeme yapılacak. Ayrıca Ekim ayında işçilere 5. Gün ikramiyesi ödenecektir.

Kamuda kadrolu olarak çalışan taşeron işçilere 4 taksit şeklinde tediye ödemesi yapılıyor. İlave tediye ödemeleri Aralık ayında işçilerin hesaplarına yatırılacak. İşçilerin maaş durumuna göre farklı tutarlarda ödenecek olan bu ödemelerde en az askeri ücret ile çalışan işçilere 792 TL ödenecek. Bu ödemeler sayesinde ilave tediye ödemelerinin son taksiti ödenmiş oluyor.

İLAVE TEDİYE NEDİR?

Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir. İkramiye yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. Bakanlar kurulu kararı ile senede 4 adet olmak üzere bir ilave tediye eklenebilir. Yılda 13 er günlük olmak üzere 4 parça şeklinde ödenir toplamda 52 gün üzerinden ikramiye gerçekleşir, bu sayı yeraltı işçileri için 1 adet ilave tediye eklenir.

Yorumlar (85)
Belediyeci 3 hafta önce
Belediye taşeron işçileri de ayni hakları istiyor.Butun işi bizler yapıyoruz.Ama itilen kakilan biz oluyoruz.Bizim sesimizide duyun.Bu düzen böyle gitmemeli.Esit işe eşit ücret istiyoruz.Ayni işi yaptığımız halde memur arkadaşım çok daha fazla alıyor.Bizimde çocuğumuz var bizde ev gecindiriyor.Kimse bu düzene ses çıkartmıyor mu.Bizim sesimize de kulak verin.
Murat 3 hafta önce
Belediye iscilerine ne tediye ne ikramiye yok neden
ümit_ 3 hafta önce
Kardeşler biz 4d taşeron işçileri milli eğitim 2 ay ücretsiz izindeydik ve emin olun aldığımız para asgari ücretin yüzde 4 fazlası varın siz hesap edin
Bayram 3 hafta önce
Belediye işcileri niye 52 tedye verilmiyor sadece 5 tedye veriliyor
mehmet 3 hafta önce
belediye şirketlerinde çalışan işçilerde aynı hakkı istiyor aynı işi yapıyor dahada fazlasını yapıyor izinler tedideye kadro istiyoruz kadro
Taşeron işçi 3 hafta önce
Belediyelere yok yalan haber 5 günlük sadece
Vatandaş 3 hafta önce
Bunlar sahtekar yalancı iktidar mış muhalefet miş belediye işçisini düşünen mi var
TOPRAĞIN ALTI 3 hafta önce
Bu topragin birde altı var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın