Taşerona Kadro Konusunda EKK'dan Bir Sonuç Çıktı Mı?

720 bin taşeron işçi artık kadro konusunun netleşmesini bekliyor. Peki Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında Taşerona Kadro Görüşüldü mü? Detaylar haberimizde...

Taşerona Kadro Konusunda EKK'dan Bir Sonuç Çıktı Mı?

 28 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonunda açıklama yapan Numan Kurtulmuş, uzun süredir gündemde olan ve kadro konusunun ne zaman verileceği merak edilen taşeron konusuna da değinmişti.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, taşerona son şekli Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun vereceğini söylemiş ve ardından da taşerona kadro konusunun Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini söylemişti. 

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında Taşerona Kadro Görüşüldü mü?

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapıldı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı kararlarında taşeron var mı?

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı , 2 Aralık 2016 tarihinde Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanmıştı. Toplantı sonrasında şu açıklamalara yer verildi:

1. Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup, teknik çalışmaların tamamlanmasını müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır
 

2. Avrupa Birliği ile görüşmeleri devam eden Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi ile ilgili devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından EKK bilgilendirilmiş ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmiştir.
 

3. 5 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine başlanacak olan 2017 Bütçesi ile ilgili hazırlıklar gözden geçirilmiştir."

Toplantıdan çıkan kararlara bakacak olursak,  bu hafta içinde alınan tedbirler açıklanacak ve taşerona kadro konusunun ele alınıp alınmadığı ortaya çıkacaktır. Eğer EKK'dan taşerona kadro ile ilgili bir karar çıkarsa, bu konuda son sözü Numan Kurtulmuş'unda bahsettiği gibi Bakanlar Kurulu verecektir.

Başbakan Binali Yıldırım bu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada :"EKK toplantısını yaptık. Teknik çalışmalar yürütülüyor. Rusya seyahati dönüşü kapsamlı açıklamayı yapmış olacağız." ifadesini kullandı.

Taşerona Kadro Haberlerinden Anlık Haberdar Olun
 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEPOTİZM
NEPOTİZM - 3 yıl Önce

Taşeron şirketlerin personellerine kadrolar dağıtılacaksa ; milyonlarca insanın girdiği KPSS.yi niye yaptınız ; milyonlarca insana niye kayıt ücreti ödettiniz ?

çalışmalar sürüyor
çalışmalar sürüyor - 3 yıl Önce

kolay değil tabi ki çalışmalar sürüyor

sürüyor
sürüyor @çalışmalar sürüyor - 3 yıl Önce

ilgili birimler titiz bir çalışma sürdürüyor, lütfen rahatsız etmeyelim..

Eee
Eee - 3 yıl Önce

Taserona bisey vermeyin 3 aydır vergi kesiliyor bakan çıktı asgari den vergi a linmicak dedi.sizin sozunuz bukadar iste artık yalana sariyorsunuzdininiz imanınız yalan artik inanmiyoruz sizlere.yalanla 12 yildir duygularimizi somurdunuz oy filan yok zaten maddi savasin icindeyiz.

taşeron
taşeron - 3 yıl Önce

taşerona kadro gelmezse bu yıl (2016) ,2019 seçimini tek iktidar olarak biraz zor görürsünüz, taşeron artık güvenmeyecek

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

Taşeron firmada çalışırken askerlik görevi için tazminat almadan ayrılan kişiler içinde bir hak tanıyın lütfen sayın editör bizim de sesimiz olurmusunuz.

taşeron kadro
taşeron kadro - 3 yıl Önce

taşeron kadro istiyoruz verin artık şu kadroyu gece rüyalarıma giriyor artık ya piskolojimizi bozdunuz ya verin yada konuyu kökten kapatın..